Zavřít reklamu

Podle nejnovějšího prohlášení známého analytika Ming-Chi Kua se Apple skutečně chystá vydat druhou generaci iPhonu SE a nové modely iPadu Pro. Zmíněné produkty by měly být představeny v prvním čtvrtletí příštího roku. To ale není vše – druhý kvartál roku 2020 by se měl nést ve znamení dlouho očekávaného a spekulovaného AR headsetu z produkce Applu. Podle Kua by měla společnost v první vlně produkce AR příslušenství pro iPhone spolupracovat se značkami třetích stran.

Nové modely iPadu Pro mají být vybaveny zadním 3D ToF senzorem. Ten je – podobně jako systém TrueDepth u fotoaparátů iPhonů a iPadů – schopný hloubkově a přesně snímat data z okolního světa. Přítomnost 3D ToF senzoru by měla napomoci funkcím, souvisejícím s rozšířenou realitou.

Vydání iPhonu SE 2 ve druhém čtvrtletí roku 2020 není až zas takovou novinkou. Kuo o této možnosti hovořil i v jiné zprávě minulý týden. To, že by v průběhu příštího roku měl být vydán druhá generace iPhonu SE, potvrdila i společnost Nikkei. Podle obou zdrojů by měl jeho design připomínat iPhone 8.

Stejně tak řada lidí počítá také s vydáním AR headsetu – náznaky v tomto směru prozradily kromě jiného také kódy v operačním systému iOS 13. O designu headsetu ale můžeme pouze spekulovat. Zatímco dříve se hovořilo spíše o AR zařízení, připomínajícím klasické brýle, nyní se analytici přiklánějí spíše k variantě headsetu, který by měl podobat třeba zařízení DayDream od Googlu. AR zařízení od Applu by mělo fungovat na základě bezdrátového připojení k iPhonu.

Apple brýle koncept

V druhém kvartálu příštího roku bychom se mohli dočkat také nového MacBooku Pro, jenž by po předchozích problémech, se kterými se museli potýkat jeho předchůdci, měl být vybaven klávesnicí se staronovým nůžkovým mechanismem. Úhlopříčka displeje nového modelu by měla činit 16 palců, Kuo spekuluje ještě o jednom modelu MacBooku. Nůžkový mechanismus klávesnice by se měl objevit již u MacBooků, jejichž vydání se předpokládá ještě na letošní podzim.

Na předpovědi Ming-Chi Kua bývá obvykle spoleh – nechme se překvapit, co následující měsíce přinesou.

16inch MacBook Pro

Zdroj: 9to5Mac

.