Zavřít reklamu

Nepochybně nejdůležitější událostí z oblasti technologií se v tomto týdnu stalo oznámení Jeffa Bezose o tom, že v průběhu druhé poloviny tohoto roku opustí svou pozici vedení společnosti Amazon. Firmu ale rozhodně neopouští, stane se výkonným předsedou představenstva. Další novinkou je oznámení společnosti Sony o tom, že se jí podařilo prodat 4,5 milionu kusů herní konzole PlayStation 5 a v poslední části našeho dnešního souhrnu se dozvíme, jakých nových funkcí se dočkala populární komunikační platforma Zoom.

Jeff Bezos odchází z vedení Amazonu

Jednou z nejvýznamnějších událostí tohoto týdne je bezesporu oznámení Jeffa Bezose, že se v průběhu tohoto roku chystá odstoupit ze své pozice ředitele společnosti Amazon. Ve firmě bude i nadále působit coby výkonný předseda představenstva, a to od třetího kvartálu letošního roku. Na vedoucí pozici má Bezose nahradit Andy Jassy, který v současné chvíli působí ve firmě na pozici ředitele Amazon Web Services (AWS). “Být ředitelem Amazonu je velká odpovědnost a je to vyčerpávající. Pokud máte takovou odpovědnost, je těžké věnovat pozornost čemukoliv jinému. Coby výkonný předseda budu i nadále zapojen do důležitých iniciativ Amazonu, ale zároveň budu mít dost času i energie na to, abych se mohl soustředit na Day 1 Fund, Bezos Earth Fund, Blue Origin, The Washington Post a další z mých vášní,” uvedl Bezos v e-mailové zprávě, jejímž prostřednictvím oznamoval tuto důležitou změnu.

Jeff Bezos působil na pozici ředitele společnosti Amazon od jejího založení, tedy od roku 1994, a postupem času se pod jeho rukama firma rozrostla z malého online knihkupectví v prosperujícího technologického giganta. Amazon také Bezosovi přinesl nezanedbatelné jmění, které v současné chvíli činí necelých 180 miliard, a díky kterému byl Bezos ještě nedávno nejbohatším člověkem na planetě. Andy Jessy se k Amazonu připojil již v roce 1997 a tým Amazon Web Services vedl od roku 2003. V roce 2016 byl jmenován ředitelem této sekce.

4,5 prodaných PlayStationů

Společnost Sony tento týden v rámci vyhlášení finančních výsledků oficiálně oznámila, že se jí v průběhu uplynulého roku podařilo na celém světě prodat 4,5 milionů kusů herní konzole PlayStation 5. O konzoli PlayStation 5 byl prakticky od počátku nebývale velký zájem a bylo velmi obtížné ji sehnat. Oproti tomu poptávka po PlayStation 4 meziročně dramaticky klesla a v období mezi loňským říjnem a prosincem se prodal pouze 1,4 milionu kusů – oproti loňskému roku se jedná o 77% pokles. Společnost Sony si na poli herního průmyslu vede v poslední době čím dál tím lépe a podle analytika Daniela Ahamada byl zmíněný kvartál pro herní konzoli PlayStation zdaleka nejlepší. Navýšení zaznamenal i zisk z provozu, a to o 40 % na zhruba 8,4 miliardy dolarů. Zásluhu na tom má prodej her stejně jako zisk z předplatného PlayStation Plus.

Měření kvality ovzduší v Zoomu

Koronavirová pandemie zapříčinila mimo jiné také to, že řada společností začala přehodnocovat svůj postoj k docházení zaměstnanců do kanceláří. Spolu s náhle vzniklou potřebou pracovat z prostředí domova vzrostla popularita řady aplikací, sloužících k pořádání videokonferencí – jednou z těchto aplikací je Zoom. A jsou to právě tvůrci Zoomu, kteří se rozhodli svou komunikační platformu obohatit o nové funkce, jež mají vést ke zlepšení zdraví i produktivity uživatelů bez ohledu na to, kde právě pracují. Uživatelé Zoom Room mohou nově spárovat tento nástroj se svým mobilním telefonem, díky čemuž se mohou ještě rychleji a snáze zapojovat do videokonferencí. Chytrý mobilní telefon je také možné používat u Zoom Room coby dálkový ovladač. Další nově přidaná funkce umožňuje IT administrátorům v reálném čase sledovat, kolik lidí se nachází v konferenční místnosti a mít tak pod kontrolou, zda dochází k dodržování pravidel bezpečných rozestupů. Firmy, které využívají zařízení Neat Bar, budou zase moci jeho prostřednictvím kontrolovat kvalitu ovzduší, vlhkost a další důležité parametry v místnosti.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.