Zavřít reklamu

Pokud byste si měli tipnout, které značky patří na americkém trhu se smartphony k nejvýznamnějším, vaše odpověď by s největší pravděpodobností zněla Apple a Samsung. Jakou značku byste ale zkusili označit za nejrychleji rostoucí? Možná vás překvapí, že se jedná o OnePlus, a zaručeně vás překvapí, o kolik vzrostl její podíl na trhu oproti minulému roku – i na to se podíváme v dnešním souhrnu dne. Kromě toho se budeme věnovat opět také Jeffu Bezosovi.

Jeff Bezos nabízí NASA dvě miliardy dolarů za účast na vývoji přistávacího systému

Jeff Bezos nabízí agentuře NASA financování nákladů ve výši nejméně dvou miliard dolarů za to, že jeho vesmírné společnosti poskytne lukrativní smlouvu ohledně vývoje přistávacího systému (HLS – Human Landing System) pro její příští misi na Měsíc. Bezos počátkem tohoto týdne zaslal řediteli NASA, Billu Nelsonovi, dopis, ve kterém mimo jiné uvádí, že je jeho společnost Blue Origin připravena pomoci agentuře NASA s případným potřebným financováním zmíněného přistávacího systému, a to formou „uhrazení všech nákladů v tomto a dvou příštích fiskálních obdobích“ do výše uvedených dvou miliard amerických dolarů, aby bylo možné uvést vesmírný program opět do chodu.

jeff bezos let do vesmíru

Exkluzivní smlouvu na podíl na vývoji přistávacího systému získal ale již na jaře tohoto roku Elon Musk se svou společností SpaceX, a to až do roku 2024. Jeff Bezos ve svém dopise řediteli NASA dále uvedl, že se jeho společnosti Blue Origin podařilo vyvinout lunární přistávací systém, inspirovaný architekturou Apollo, která se mimo jiné může pochlubit také bezpečností. Poukázal rovněž na to, že Blue Origin také v souladu s filozofií NASA používá vodíkové palivo. Muskova společnost SpaceX dostala podle vyjádření vesmírné agentury NASA přednost proto, že nabídla velmi výhodnou cenu, a že má s lety do vesmíru již nějaké zkušenosti. To se ale Jeffu Bezosovi příliš nezamlouvalo, proto se rozhodl, že na rozhodnutí NASA podá stížnost u Amerického účetního úřadu.

Telefony OnePlus kralují na zámořském trhu

Zámořskému trhu se smartphony pochopitelně stále ještě dominují zvučná jména, jako například Apple nebo Samsung. Již řadu let se ale o svůj podíl na tomto trhu vytrvale perou další značky – třeba Google nebo OnePlus. Nejnovější údaje, založené na průzkumu tamního trhu se smartphony, ukazují, že zatímco podíl společnosti Google v tomto segmentu v průběhu první poloviny letošního roku výrazně oslábl, zmiňovaný OnePlus je naopak na výrazném vzestupu. Zpráva společnosti CountrePoint Research, která se kromě jiného zabývá také analýzou a průzkumem trhu, ukázala, že OnePlus je ve Spojených státech v současné chvíli nejrychleji rostoucí značkou na příslušném trhu.

oneplus nord 2

V průběhu první poloviny letošního roku zaznamenala značka OnePlus zvýšení podílu na trhu o úctyhodných 428 % ve srovnání se stejným obdobím v předešlém roce. O tom, jak velký náskok to znamená, svědčí výsledek společnosti Motorola, která v tomto směru zaznamenala růst o 83 %, a umístila se tak na druhé příčce žebříčku nejrychleji rostoucích firem na americkém trhu s chytrými mobilními telefony. Google se naopak musí v tomto směru potýkat s poměrně výrazným meziročním poklesem, kdy jeho podíl na trhu oproti první polovině loňského roku klesl o sedm procent.

Nedávno představený OnePlus Nord 2, potenciální král střední třídy:

.