Zavřít reklamu

V současné době je na trhu poměrně dost klávesnic určených pro iPad, nicméně velká většina z nich trpí špatným provedením nebo kvalitou zpracování. Jsou ale i takové, které naopak vynikají. Logitech, zdá se, má pro Apple slabost a disponuje poměrně velkým portfoliem klávesnic. Patří sem i poměrně nová klávesnice určená pro iPad s názvem Ultrathin Keyboard Cover.

Design, zpracování a obsah balení

Jak název napovídá, jedná se o skutečně tenkou klávesnici, má stejnou tloušťku jako iPad 2. Ve skutečnosti jsou všechny rozměry shodné s iPadem, dokonce i tvar klávesnice přesně kopíruje jeho křivky. Je k tomu také dobrý důvod. Ultrathin Keyboard Cover je totiž zároveň obal, který z iPadu vytvoří notebook, který velice připomíná MacBooku Air. Klávesnice využívá magnetů přítomných v iPadu druhé a třetí generace a k tabletu se přichytává stejně jako Smart Cover, pomocí magnetického kloubu.

Další magnet umožňuje funkci vypínání a zapínání displeje při přiklopení nebo otevření. Bohužel magnet není dostatečně silný, aby udržel klávesnici přichycenou, jako je tomu u Smart Coveru, proto se vám bude při nošení neustále otevírat. Po vyklopení iPadu je třeba jej od magnetického kloubu odpojit a vložit do bílé rýhy nad klávesnicí. I v rýze jsou zabudované magnety, které v něm tablet upevní. Pokud nadzvednete iPad za rámeček, Keyboard Cover bude držet jako přibitý, odpadne až při silném zatřesení. Díky tomu, že je iPad zasazený zhruba v jedné třetině klávesnice, je celý komplet velice stabilní, a to i při psaní na klíně, tedy pokud držíte nohy vodorovně.

Tablet se dá do klávesnice zasadit i na výšku, ale na úkor stability, Ultrathin Keyboard Cover primárně počítá s umístěním iPadu naležato. Vnitřní část je tvořena z černého lesklého plastu, jen ona rýha je pro mě z nepochopitelných důvodů svítivě bílá. I když je díky tomu jasně viditelná, kazí tím celkový design. Bílá je navíc vidět i na vnějším černém rámečku. Nedokážu si vysvětlit, proč se návrháři rozhodli zrovna takto. Zadní strana je celá z hliníku, díky čemuž velice připomíná právě iPad. Pouze zakulacení na stranách je trochu odlišné, takže klávesnici i iPad od sebe na první pohled rozeznáte.

[do action=“citace“]Na Logitech Keyboard Case se píše lépe než na většině desetipalcových netbooků.[/do]

Na pravém boku pak naleznete tlačítko pro zapínání, microUSB konektor pro napájení akumulátoru a tlačítko pro párování přes Bluetooth. Akumulátor by měl při úplném nabití podle výrobce vydržet přes 350 hodin, tedy šest měsíců při dvouhodinovém denním používání, jak uvádí výrobce. USB kabel pro nabíjení je součástí balení, společně s hadříkem pro čištění displeje (a patrně i lesklého plastu kolem klávesnice)

Jak se na klávesnici píše

Ultrathin Keyboard Cover se s iPadem spojí pomocí technologie bluetooth. Stačí jej jednou spárovat a obě zařízení se automaticky propojí, pokud bude na iPadu aktivní bluetooth a klávesnice zapnutá. Vzhledem k rozměrům musel Logitech přejít na určitý kompromis, co se týče velikosti klávesnice. Jednotlivé klávesy jsou proti MacBooku o milimetr menší, stejně tak mezery mezi nimi. Některé méně používané klávesy mají zase poloviční velikost. Přechod z notebooku na Keyboard Cover tak bude vyžadovat trochu trpělivosti. Problém by mohli mít zejména lidé s většími prsty, kteří píší všemi deseti. Přesto se na Logitech Keyboard Case píše lépe než na většině desetipalcových netbooků.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Další kompromis je chybějící řada multimediálních kláves, což Logitech řeší jejich umístěním na řádek s čísly a jejich aktivací přes klávesu Fn. Kromě klasických multimediálních funkcí (Home, Spotlight, ovládání hlasitosti, Play, schování softwarové klávesnice a zámek) se zde nachází i tři méně obvyklé – Copy, Cut & Paste. Ty jsou dle mého názoru zcela zbytečné, jelikož v celém systému iOS fungují klávesové zkratky CMD+X/C/V.

Samotné psaní je na klávesnici velice příjemné. Subjektivně bych řekl, že Ultrathin Keyboard Case má paradoxně lepší klávesy než většina klávesnic Logitech určených pro Mac. Hlučnost kláves při psaní je minimální, výška stisku je o něco málo nižší než na MacBooku, což je dáno celkovou tloušťkou.

Jediný problém, který jsem zaznamenal, byly nechtěné dotyky na displej, což je způsobeno blízkostí displeje iPadu u kláves. Pro uživatele, jež píšou všemi deseti, možná tento problém nepotká, my ostatní s ne úplně elegantním stylem psaní si čas od času možná přemístíme omylem kurzor nebo zmáčkneme nějaké softwarové tlačítko. Na druhou stranu zase nemusí ruka cestovat daleko pro dotykovou interakci s iPadem, bez které se beztak neobejdete.

Ještě podotknu, že námi testovaný kus neměl české popisky. Nicméně pro tuzemskou distribuci by měla být k dispozici česká verze, alespoň podle vyjádření prodejců. I na americké verzi lze však bez problémů psát české znaky tak, jak jste zvyklí, rozhraní klávesnice je totiž dané softwarem iPadu, nikoliv firmwarem příslušenství.

Verdikt

Co se týče klávesnic přímo pro iPad, Logitech Ultrathin Keyboard Cover je to nejlepší, co si můžete v současné době pořídit. Design se skutečně povedl a mimo psaní klávesnice poslouží zároveň jako kryt displeje, přičemž ve sklopeném stavu velice připomíná MacBook Air. Úhel, který iPad s klávesnicí svírá, je ideální také pro sledování videa, Keyboard Cover tak zastoupí i funkci stojánku. S váhou 350 gramů se společně s tabletem dostanete přes jeden kilogram, což sice není málo, na druhou stranu je to stále méně než hmotnost většiny notebooků.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Stejně jako Smart Cover neřeší ani Keyboard Cover ochranu zadní části, doporučil bych proto pro přenášení nějakou jednoduchou kapsu, budete mít totiž hned dva povrchy, které můžete poškrábat. Ačkoliv si budete na velikost klávesnice přinejmenším pár hodin zvykat, ve výsledku získáte nejlepší možné kompaktní řešení pro psaní na iPadu, ostatně celá tato recenze byla napsaná právě na Ultrathin Keyboard Cover.

Produkt má jen několik málo mínusů – bílá rýha, lesklý plast na přední části, který se snadno ušpiní od prstů, nebo slabý magnet u displeje, díky čemuž klávesnice nedrží úplně bytelně. Je také škoda, že Logitech nevyrobil verzi ladící s bílým iPadem. Možnou nevýhodou by mohla být i poměrně vysoká cena, Ultrathin Keyboard Cover se u nás prodává kolem 2 500 Kč, přičemž Apple bluetooth klávesnice pořídíte za 1 500 Kč. Hledáte-li ideální cestovní klávesnici pro iPad a cena nehraje tak velkou roli, je to nejlepší řešení, jaké můžete při současné nabídce koupit. Aktuálně je klávesnice bohužel nedostatkovým zbožím, naskladnění v českých obchodech se očekává nejdříve po letních prázdninách.

Za zapůčení Logitech Ultrathin Keyboard Cover děkujeme společnosti Dataconsult.

[one_half last=“no“]

Výhody:

[checklist]

 • Magnetický kloub
 • Vzhled podobný iPadu
 • Kvalita zpracování
 • Výdrž akumulátoru [/checklist][/one_half]

[one_half last=“yes“]

Nevýhody:

[badlist]

 • Bílá rýha a lesklý plast
 • Magnet nedrží displej[/badlist][/one_half]

Galerie

Další klávesnice Logitech:

[related-posts]

Diskuze k článku

  No… Cena 2.500 Kč mi za takovou klávesnici nepřijde jako cena za 4*. To opravdu raději nebudu mít magnetem připojenou originální Apple klávesnici k iPadu, zaplatím za ní o 1.000 Kč méně a používat jí budu moct bez kompromisů i s Macem (případně iPhonem). Ale samozřejmě proti gustu…

  Klavesnice mi moc libi, ta idea zkombinovat klavesnici a kryt timto zpusobem je super, ale ta cena mi prijde opravdu ulitla.
  Nemam problem si za kvalitni prislusenstvi zaplatit, ale ‚vocad – pocad‘ … :o(

  Klávesnice je nádherná, a toto není jediná pozitivní recenze na ní. Cena samozřejmě je vyšší, ale i to by se dalo. 

  Argument s applí BT klávesnicí trochu kulhá, protože analogicky tuto klávesnici můžete používat i s Macem, případně s iPhonem.Mne spíš mrzí, že když už za to ty peníze dám, musím ji hned zohyzdit přelepkama na českou klávesnici, neb si opravdu nepamatuji všechny znaky a při psaní se prostě na klávesnici dívám. Přál bych si proto verzi, která za ty peníze bude mít český applí layout.

  Nikde se oficiálně neprodává, protože je jen pro Apple Store, ale zjevně ne pro ten český…

  Proto čeští distributoři jako AT Comp a SWS hlasí, že to nemají a mít nebudou proto, že je to jen pro Apple Stores, stejně jako teď ta nová se solárním nabíjením?

  měl jsem vzdal jsem, pak to sice rozměrově pořád vede ale na práci to není, dokonce mám nutkavej pocit že by měli umožnit používat MM tak aby začala ona POST PC era. Jako dost asi udělá iCloud(nic co by nezvládl dropbox) ale i tak dokina plus bt klavesnice proste není na práci ani jako nouzovka (pořád zvedat ruce ze stolu). Měl jsem i jiné které povětšinou zase měli hranu takže byli nepříjemné případně byli labilní (z důvodu že se ipad strkal uplně dozadu a ne takto 3/5 délky).

  Mám už jí taky 3 měsíce a maximální spokojenost. Když jsem jí na Alze objednával tak tak měli napsáno CZ ale ukázalo se ž to byl omyl. Koupil jsem si za 30 Kč nálepky písem na klávesnici, vystřihal české písmena a nalepil na klávesnice s číslama a je to ted CZ :-)

  Nenumerická klávesice dodávané s iMacem to jistí. Jenom by mohl iPad sám rozpoznat, kdy BT klávesnice není v dosahu a automaticky aktivovat OSD klávesnici a naopak. 

  Pri vsi ucte, jiste pujde o velmi kvalitni klavesnici, ale stale si kupuji vyrobky apple z velke casti kvuli jejich nadhernemu designu. No a znicit Ivyho tvrdou praci necim podobne odpornym, lesklym a plastovym mi prijde jako, no ani nevim jako co :). A porad je tu ta milionkrat omsela podivnost, proc tablet kdyz k tomu pripojuji klavesnici :). 

celý text

Čtěte více