Zavřít reklamu

Během dnešní listopadové keynote jsme se dočkali představení zbrusu nových Maců, které jsou osazeny revolučním čipem M1 z rodiny Apple Silicon. Konkrétně se nám kalifornský gigant pochlubil s MacBookem Air, Macem mini a 13″ MacBookem Pro. Pojďme si to ale shrnout – Apple odhalil jeden čip a tři nové Macy. To znamená, že modely Air a Pro jsou osazeny stejným čipem.

MacBook Air varianty
Nabídka MacBooku Air; Zdroj: Apple

Letos tak poprvé na první pohled nemusíme vidět výkonnostní rozdíl mezi těmito dvěma jablečnými laptopy. Když se ale pořádně podíváme na popis, ihned si všimneme, v čem se od sebe modely odlišují. Čip Apple M1 nabízí osmijádrový procesor, což platí u obou zmiňovaných Maců. Rozdíl však přichází v případě integrované grafické karty, kterou Air nabízí „pouze“ sedmijádrovou, kdežto u „Pročka“ se setkáme s osmi jádry. Fanoušci Airu naštěstí nemusí zoufat. Za příplatek je totiž dispozici upgrade na verzi s osmi jádry. Tato varianta vás poté vyjde 37 990 korun, tedy o osm tisíc více než základní model, k čemuž navíc získáte dvojnásobné SSD úložiště o kapacitě 512 GB.

V případě procesorů se však žádná příplatková výbava nenachází. Nový 13″ MacBook Pro si tak můžete nakonfigurovat pouze s větší operační pamětí či větším úložištěm. Jestliže vás nové modely oslovily, tak vás jistě potěší zpráva, že si jej můžete předobjednat již nyní, přičemž by vám při okamžité objednávce měly dorazit koncem příštího týdne.

.