Zavřít reklamu

V případě, že vlastníte MacBook či jakýkoliv jiný přenosný počítač a zároveň jste mužem, respektive máte mužský pohlavní orgán, tak byste měli zbystřit a dočíst tento článek až do konce. Pokud disponujete ženským pohlavním orgánem, tak se vás tento článek tak úplně týkat nebude, každopádně pro rozšíření znalostí jej klidně také dočtěte. Konkrétně se totiž v tomto článku zaměříme na to, proč by si muži nikdy neměli pokládat MacBook na svá stehna – i když se to může zdát jako naprostá banalita, tak věřte, že se jedná o vážnou věc.

Ještě před tím, než se vrhneme na celkovou odpověď na tuto otázku, tak si vás dovolím „pozvat“ na pár vět ohledně biologie. Mužské přirození, respektive varlata, produkují spermie, což jsou mužské pohlavní buňky, které slouží k oplodnění ženských pohlavních buněk, tedy vajíček. Varlata jsou od zbytku těla svým způsobem oddělená a rozhodně se nejedná o náhodu. Mužské tělo má takovou stavbu kvůli toho, že spermie nejsou schopny přežít při klasické teplotě lidského těla, tj. okolo 37 stupňů Celsia. Ve varlatech je teplota o cca 3 stupně Celsia nižší, tj. cca 34 stupňů Celsia, při kterých už dokáží spermie přežít a fungovat. Přesně kvůli tomu jsou varlata umístěna „mimo“ tělo, než aby byly jeho součástí.

Zdroj: zerex.cz

Co se ale stane, když si muž na svůj klín položí MacBook anebo notebook? Jak jistě víte, tak se prakticky každý počítač, včetně těch přenosných, zahřívá. Nachází se v něm totiž hned několik různých součástek (například procesor, paměti RAM, apod.), které při své činnosti produkují teplo. Teplo je samozřejmě odváděno pasivně či ventilátorem, rozhodně ale nedochází k odvedení veškerého tepla ihned. Samotný MacBook či notebook je tak při náročnější práci vcelku horký, zvláště poté novější MacBooky, u kterých není chlazení vyřešeno úplně ukázkově. Pokud si navíc MacBook či notebook na klín položíte, tak zařízení nestojí na rovné ploše na svých „nožičkách“. Tím dochází k ucpání různých výdechů, tudíž se zařízení zahřívá o to více, jelikož není schopné nasávat čistý a studený vzduch a ven foukat ten horký.

I takový MacBook Air produkuje teplo:

Kromě toho, že může dojít k přehřátí počítače, tak dochází také k přenosu tepla ze zařízení do části pod ním, kterým jsou tedy stehna, klín, ale hlavně také varlata. Podle dostupných studií dokáže takto položený MacBook či notebook zvýšit teplotu ve varlatech až o závratné tři stupně Celsia. Pokud si ještě pamatujete na druhý odstavec tohoto článku, tak vás nyní nejspíše trklo, že dochází k „přehřátí“ varlat a spermie v nich mohou začít umírat. V určitých případech může dojít k trvalému poškození rozmnožovacího ústrojí a k následné neplodnosti, což rozhodně nikdo z nás nechce. Naprosto stejně může dojít k neplodnosti při využívání vyhřívaných sedaček ve vozidle, anebo při nošení velmi úzkého oblečení. Až si tedy příště budete chtít váš MacBook či notebook položit na stehna, tak si vzpomeňte na tento článek – ideálním řešením je v tomto případě (chladící) podložka.

Tak takhle tedy rozhodně ne!; zdroj: Unsplash.com Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

    Dobry den, prosim vemte trosku do uvahy muj maly komentar. Ikdyby vse ,co je v tomto clanku bylo pravdive, nepatri to podle me na web, ktery je zameren a spojovan s Applem a s jeho produkty. Navody, tipy, aplikace ve sleve, clanky o novym updatu, ok, chapu, ale psat tady ze si dam ntb na stehna a budu neplodnej to patri tak na seznam a novinky. Navic ntb lezi na stehnech nebo jestli chcete na klíně. Nesedim na nem aby mi zahrival zadek a varlata.

    Ja bych se spis zameril na mw vyzarovani z cpu/wifi. To taky asi nebude zrovna blahodarne pusobit na reprodukcni soustavu. Nicmene zahrivani bych uplne nezavrhoval. Jednou jsem mnel tepleho kolegu a taky se mu nedalo rozmnozit..

    Jednak se tady nenechám urážet, a jednak mi nepřijde normální, aby tady někdo někomu přál neplodnost. V tomto případě by se asi měla zamyslet ta osoba, která si vůbec dovolila takový komentář vypustit z úst, respektive z klávesnice.

    A pokud si myslíte, že vám pomůže změna jména, pod kterým komentujete, v tom, aby vás nebylo možné identifikovat, tak se mýlíte.

    Přeji vám krásný zbytek neděle a ano, vaše komentáře budou mazány i nadále. Jestli se vám Jablíčkář nelíbí, tak nechápu, co na něm ještě pohledáváte. Nemáte nic jiného na práci, než komentovat mé články, které stojí za hovno? :)

Diskuze není pro tento článek otevřena.

Čtěte více