Zavřít reklamu

Apple to zřejmě myslí s přechodem na standardní klávesnice vážně. Podle posledních informací opustí všechny nové počítače motýlkovou klávesnici už příští rok.

Informace přinesl známý analytik Ming-Chi Kuo. Zpráva navíc obsahuje také upřesnění termínu. Přenosné počítače by se měly vrátit ke standardní klávesnici s nůžkovým mechanismem už v polovině roku 2020.

Apple vyjednává s tchajwanským dodavatelem Winstron, který by měl být hlavním dodavatelem nových klávesnic. Analytickou zprávu obdržel server TF International Securities.

Otázkou zůstává, zda současný postup neoddálí příchod nového 16“ MacBooku Pro. Ten by podle některých indicií mohl být průkopníkem a vrátit zpět klávesnici s nůžkovým mechanismem. Na druhou stranu pokud Apple teprve jedná s dodavateli, tak se tato varianta jeví jako nepravděpodobná.

MacBook-keyboard

Servisní program i pro letošní MacBooky

Aktualizace systému macOS Catalina 10.15.1 navíc odhalila hned dvě nové ikony patřící novému 16“ MacBooku Pro. Při bližším prozkoumání však kromě úzkých rámečků a samostatné klávesy ESC nedokážeme posoudit, zda potvrzuje nebo vyvrací informace ohledně přechodu na osvědčený nůžkový mechanismus klávesnic.

Motýlkový mechanismus provází problémy už od představení v prvním 12“ MacBooku v roce 2015. V průběhu let prošla klávesnice hned několika revizemi, ale pokaždé se objevily potíže s funkcionalitou. Apple vždy tvrdil, že problémy má pouze malé procento uživatelů. Nakonec jsme se ale dočkali plošného servisního programu, do kterého jsou paradoxně zařazeny modely z letošního roku 2019. Apple zřejmě už ani sám nevěří poslední generaci motýlkové klávesnice.

Přechod zpátky na standardní nůžkový mechanismus by tak vyřešil alespoň jeden palčivý problém současných MacBooků.

zdroj: Macrumors

.