Zavřít reklamu

Máte v poslední době často pocit, že to nejlepší, co byste v tuto chvíli mohli udělat, je zmizet z téhle planety? Pokud se považujete za umělce, máte k tomu právě jedinečnou příležitost – podrobnosti se dozvíte v našem souhrnu dne. Kromě toho se také dozvíte, jak vypadá nová platforma Microsoftu pro smíšenou realitu, nebo jakým nákupem si udělalo radost vedení herní společnosti Zynga.

Nová platforma Microsoftu pro smíšenou realitu

Jednou z nejdůležitějších novinek tohoto týdne je zpráva, podle které společnosti Microsoft představila novou platformu pro smíšenou realitu – nese název Mesh. Je pochopitelně kompatibilní s headsetem HoloLens 2 a umožňuje sdílení obsahu, komunikaci a řadu dalších úkonů prostřednictvím smíšené reality. Platforma Microsoft Mesh má kromě jiného také usnadnit spolupráci a své uplatnění by v budoucnu měla nalézt například také ve spolupráci s komunikačním nástrojem Microsoft Teams. Uživatelé si zde mohou vytvářet vlastní virtuální avatary a ty posléze “teleportovat” do jiného prostředí, kde mohou dalším účastníkům odprezentovat daný obsah. Zpočátku se bude jednat o avatary, pocházející ze sociální sítě AltspaceVR, v budoucnu chce ale Microsoft umožnit vytváření vlastních vizuálně identických “hologramů”, které se budou objevovat a komunikovat ve virtuálním prostoru. Společnost Microsoft podle slov svých zástupců doufá v to, že její platforma Mesh nalezne uplatnění ve všech možných oborech od architektury přes lékařství až po výpočetní techniku. Platforma Mesh by měla v budoucnu spolupracovat nejen se zmíněnými HoloLens, uživatelé by ji dokonce mohli do jisté míry využívat také na svých tabletech, chytrých mobilních telefonech nebo třeba na počítačích. Microsoft se při prezentaci platformy Mesh spojil také s Nianticem, který její využití demonstroval na konceptu populární hry Pokémon Go.

Google a záplata zranitelnosti

Ve webovém prohlížeči Google Chrome byla objevena zranitelnost, kterou Google v průběhu tohoto týdne zvládl úspěšně opravit. Zmíněnou zranitelnost, která nese označení CVE-2021-21166, objevila Alison Huffman z týmu Microsoft Browser Vulnerability Research. Chyba byla opravena v nejnovější verzi tohoto prohlížeče s označením 89.0.4389.72. Kromě toho byly v Google Chrome ohlášeny další dvě závažné chyby – jedna z nich nese označení CVE-2021-21165 a druhá CVE-2021-21163. Poslední verze prohlížeče Google Chrome celkově přináší opravu sedmačtyřiceti chyb, včetně osmi zranitelností závažnějšího charakteru.

Google Chrome podpora 1

Zynga kupuje Echtra Games

Společnost Zynga včera oficiálně oznámila, že provedla akvizici vývojářské společnosti Echtra Games, která má na svědomí herní titul Torchlight 3 z roku 2020. Přesné podmínky dohody však nebyly zveřejněny. Společnost Echtra Games byla založena v roce 2016 a herní série Torchlight byla jedinou herní sérií, která kdy z její dílny vzešla. Zástupci společnosti Zynga v souvislosti s nákupem uvedli, že jim přišla lákavá především minulost zakladatelů Echtra Games – Max Schaefer se například dříve podílel na vývoji prvních dvou her ze série Diablo. “Mac a jeho tým v Echtra Games je zodpovědný za některé z nejlegendárnějších her, které kdy byly vydány, a jsou také experty v oblasti vývoje akčních RPG a multiplatoformových her,” uvedl CEO společnosti Zynga Frank Gibeau.

Japonský miliardář zve lidi k misi na Měsíc

Chtěli jste se vždycky proletět na Měsíc, ale mysleli jste si, že lety do vesmíru jsou vyhrazené jen astronautům nebo boháčům? Pokud se považujete za umělce, máte nyní možnost se k jednomu takovému boháči připojit bez ohledu na váš příjem. Japonský miliardář, podnikatel a sběratel umění Yusaku Maezawa tento týden oznámil, že se v raketě Muskovy společnosti SpaceX proletí do vesmíru. Ve videu, v němž tuto skutečnost oznámil, také dodal, že s sebou do vesmíru chce pozvat celkem osm umělců. Mezi jeho podmínky patří například to, aby dotyčný skutečně chtěl se svým uměním prorazit, aby podporoval i další umělce, a aby pomáhal ostatním lidem i společnosti jako celku. Maezawa vybraným osmi umělcům celý vesmírný výlet zaplatí.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.