Zavřít reklamu

Možná si pamatujete na loňské šílenství, které způsobila hodinářská společnost Swatch. Ta v kolaboraci se značkou Omega, která patří do Swatch Group, vydala cenově dostupnou sérii hodinek MoonSwatch odkazující na první hodinky, které se podívaly na Měsíc. Nyní vydává  jejich novou a o poznání exkluzivnější verzi MoonSwatch Mission To Moonshine Gold a Apple by se zde mohl jasně inspirovat.

MoonSwatch byly jednoznačným hitem loňského roku. Jedni společnost odsuzovali za dehonestování odkazu, druzí na tyto hodinky stály skutečně dlouhé fronty, přičemž mnozí se stále nedočkali. Čekají totiž na on-line dostupnost, která stále nepřichází. Swatch totiž tyto hodinky prodává výhradně ve svých kamenných obchodech, kdy např. v ČR není jediný a musíte pro ně do Vídně nebo Berlína.

Fronty se tak přesunuly od Applu právě k obchodům Swatch. Jednalo se zástupy stovek lidí, kteří chtěli tyto biokeramické hodinky na baterii v ceně kolem 7 tisíc Kč jen proto, že odkazují k legendě a na ciferníku mají logo klasického výrobce. Nejednalo se přitom o žádnou limitovanou sérii, takže si je můžete koupit i dnes, i když i dnes platí, že k tomu musíte do obchodu. Je však pravda, že na sekundárním trhu už se neprodávají za několikanásobné ceny, ale jen s decentní přirážkou.

The Omega × Swatch MoonSwatch Mission To Moonshine Gold

Po roce se Swatch pokusí ještě trochu tento úspěch přiživit, i když jen v omezené míře. Dnes od 19.00 totiž startuje prodej novinky, tedy The Omega × Swatch MoonSwatch Mission To Moonshine Gold. Problém je, že opět jen v kamenných prodejnách, a to ještě jen těch vybraných, tedy v Tokiu, Curychu, Miláně a Londýně. Jak už můžete zjistit z názvu, onou exkluzivitou zde bude zlato, konkrétně jeho slitina, která se skládá ze 75 % zlata, 14 % stříbra, 1 % palladia a 9 % mědi.

sc01_23_BioceramicMoonSwatch_MoonshineGold_double

Jenže z tohoto materiálu je přítomna jen ručka chronografu, jinak se jedná o klasickou verzi MoonSwatch hodinek Mission to Moon s nějakými těmi certifikáty navíc. Cena vzroste jen mírně, a to o 25 švýcarských franků na celkových 275 CHF. Je téměř jistotou, že před těmito čtyřmi obchody bude dneska pěkná vřava, protože nikdo neví, kolik hodinek je k dispozici a jestli se budou vyrábět i nadále, jako je tomu u klasické řady.

Apple Watch Series 0

I Apple to se zlatem na hodinkách zkoušel. Ty jeho úplně první byly k dispozici i ve variantách se zlatým pouzdrem a v hodnotě několika set tisíc Kč. Hned záhy ale společnost pochopila, že přestřelila, a proto se podobná situace již nikdy neopakovala. Zkoušela to už jen s keramikou a titanem (ještě před Apple Watch Ultra). Právě situace u Swatch by Applu ale mohla vnuknout zajímavý nápad.

Apple Watch Edition Gold Red
Apple Watch Edition

Apple Watch jsou nejprodávanější hodinky na světě. Pokud se však budeme bavit o klasických hodinkách, neprodalo se loni více nějakých hodinek než právě řady MoonSwatch. Pokud by chtěl Apple oživit své chytré hodinky, nemusí vymýšlet žádné šílenosti. Máme zde sice edici Hermès, ta ale vyniká spíše řemínky. Kdyby nicméně měly Apple Watch třeba jen zlatou korunku, mohl by je Apple jasně odlišit od standardních verzí, udělat je exkluzivní a patřičně jim zvednout cenovku. Jistě by si našly své kupce i proto, kdyby je udělal limitované.

.