Zavřít reklamu

Co je na tom, že Apple na evropském kontinentu zvedl ceny svých produktů. Na domácím trhu zůstaly stejné, a proto je o ně pořád poměrně boj. Společnost ostatně dlouhá léta udivovala tím, jak se na její produkty stojí fronty. A pokud si myslíte, že tomuto času odzvonilo, rozhodně tomu tak není. 

Apple v American Dream Mall v New Jersey otevíral novou prodejnu, a i když se nejednalo o zahájení prodeje nějakého nového produktu, typicky iPhonu, byla zde opravdu dlouhá fronta. Proč? Jen aby kupující dostali speciální tašku s logem nakousnutého jablka. Na akci přitom začal lákat jen týden předem, i tak se ale této „otevíračky“ zúčastnil skutečně početný dav.

Taška nese designové logo společnosti, které je symbolem i pro samotnou prodejnu. Ta využívá nejnovější design maloobchodních prodejen Applu a je zde i přítomna sekce pro vyzvedávání online objednávek. Samozřejmostí je pak Genius Bar a počítá se i s worshopy v rámci programu Today at Apple. American Dream Mall byl otevřen v roce 2019 a je druhým největším nákupním centrem ve Spojených státech.

Fronty jsou i u nás 

Fronty se před obchody Applu netvoří ale jen v jeho domovině. Ještě před Černým pátkem otevíral v České republice místní APR svůj nový obchod (protože Apple Storu se v České republice v brzké době určitě nedočkáme), kdy k prvotnímu nalákání zákazníků poskytoval opravdu velkorysé slevy. V nich jste mohli získat třeba nový M2 MacBook Air za skvělých 29 990 Kč, slevy však byly i na iPhony 13 a starší, to však obvykle v rámci několika málo tisíc.

Protože na slevy slyší samozřejmě každý, tak tato akce vzbudila patřičný ohlas, kdy se několikasethlavá fronta kupujících táhla přes celé nákupní centrum, a to po celý dlouhý den. Je ale pravdou, že skladové zásoby s tím počítaly, neopakovala se tedy situace, kterou letos vyvolala hodinářská společnost Swatch.

Letošním vítezem v čekání je Swatch 

Ta uvedla kolaboraci se značkou Omega (která patří do Swatch Group) a jejich kultovními hodinkami Speedmaster Moonwatch Profesional. Mechanický strojek vyměnila za bateriový, ocelové pouzdro za biokeramiku a k logu Omega přidala i to své. Nicméně i když tomu bylo už v březnu letošního roku, na MoonSwatche se stojí fronty pořád. Společnost totiž totálně neodhadla zájem, kdy hodinky navíc distribuuje pouze skrze kamenné prodejny. Ve dny, kdy jsou ty tedy zaváženy novým zbožím, tak i po více jak půl roce pořád před nimi vidíte několikahlavou frontu doufající, že seženou svou vysněnou barevnou variantu.

Mezi tím se samozřejmě začaly plnit bazarové servery a hodinky se prodávaly za násobky ceny. Apple má tu smůlu, že má s výrobou iPhonů 14 Pro jasné problémy. Ne že by tedy neodhadl zájem, ale zasáhla vyšší moc. V každém ohledu je vidět, že i když se o frontách v souvislosti s obchody Applu už tolik nehovoří, pořád zde s námi jsou. 

.