Zavřít reklamu
iWant

Na webu se objevil záznam nepříliš známého vystoupení Steva Jobse z roku 1992

iWant

V průběhu historie společnosti Apple měl Steve Jobs mnoho vystoupení, které byly zachycené na video. Ty, které se podařilo dochovat (zejména z dřívější doby) jsou obvykle dostupné v nějaké formě na webu, zejména na YouTube. Jednou za čas se však objeví video, o jehož existenci nikdo netušil a přesně to se stalo nyní. Na YouTube se objevil záznam z přednášky, kterou Steve Jobs absolvoval v roce 1992 na Camebridgeském MIT a kde hovořil především o svém opuštění Applu a fungování jeho nové společnosti NeXT.

Záznam se na YouTube objevil na konci loňského roku, doposud si ho však moc lidí nevšimlo. Přednáška pochází z roku 1992 a uskutečnila se v rámci výuky na oddělení Sloan School of Management. Jobs během přednášky mluví jak o svém nedobrovolném opuštění Applu, tak o tom, co tehdy Apple dělal a jak v tom byl (ne)úspěšný (zejména v souvislosti se ztrátou zájmu o profesionální segment počítačů, aneb jak příznačné…). Popisuje také své pocity z toho, jak byl odejit a jeho celkové zklamání a sentiment, že na jeho odchodu prodělali všichni zúčastnění.

Hovoří také o svém působení v NeXTu a o jeho vizi, kterou se svou novou společností měl. Přednáška v mnohých evokuje pozdější keynote, neboť je vedena v podobném duchu a nechybí ani ikonický rolák a typické kalhoty. Celá přednáška trvala něco málo přes hodinu a vy si jí můžete prohlédnout na videu výše.

Zdroj: YouTube