Zavřít reklamu

Poptávka po herních konzolích je v poslední době opravdu hodně vysoká, což vede k naprostému nedostatku tohoto zboží. Společnost Microsoft, z jejíž dílny nedávno vzešel Xbox Series X, tento týden uvedla, že zmíněná konzole ještě jen tak dostupná nebude – zákazníci se možná dočkají až na konci jara. V dnešním souhrnu novinek z oblasti technologií si dále probereme drop test smartphonů produktové řady Galaxy S21 od společnosti Samsung a v poslední řadě ukončení vývoje her v Googlu pro Stadia.

Nedostatek Xboxů Series X

Poptávka po nejnovější herní konzoli Xbox Series X od společnosti Microsoft je poměrně vysoká, bohužel ale předčila nabídku. Společnost Microsoft tento týden uvedla, že kvůli problémům s dodávkami GPU budou dodávky nejnovějšího Xboxu snížené minimálně do konce letošního června. Microsoft již dříve upozorňoval na to, že by nový Xbox mohl být minimálně do konce letošního dubna nedostatkovým zbožím, nyní je ale jasné, že toto období bohužel potrvá o něco déle. V současné chvíli jsou všechny Xboxy vyprodané. Xbox Series X nicméně nebyl jedinou herní konzolí, kterou bylo letos obtížné sehnat – s podobnými problémy se potýkali například také zájemci o PlayStation 5.

Drop test Samsungu S21

Samsung Galaxy S21 se tento týden podrobil důkladnému drop testu, při kterém se zkoumalo, jak rozsáhlé následky na něj bude mít prudký pád na zem. Na displeje modelů S21, S21 Plus a S21 Ultra bylo použité extra silné sklo Gorilla Glass, zadní části jednotlivých modelů se ale od sebe liší. Modely S21 Plus a S21 Ultra jsou na zadní části také kryty sklem, zatímco zadní část základního Galaxy S21 je z plastu. Drop testu byly podrobené varianty S21 a S21 Ultra, které musely v jeho průběhu čelit prudké srážce s betonovým chodníkem.

V první fázi testu byly telefony upuštěny displejem dolů na zem z výšky, která odpovídá průměrné výšce, ve které se nachází kapsa kalhot. Samsung Galaxy S21 při tomto testu dopadl spodní bok, kde došlo k roztříštění skla, u modelu S21 Ultra měl pád v první fázi testu za následek drobnou prasklinu v horní části přístroje. V druhé fázi testu byly oba modely upuštěny ze stejné výšky, ale tentokrát zadní částí dolů. V této části utrpěla zadní část Samsungu Galaxy S21 několik drobných škrábanců, jinak nedošlo prakticky k žádnému poškození. Samsung Galaxy S21 Ultra na tom byl z pochopitelných důvodů hůře, a skončil s roztříštěným zadním sklem. Třetí fázi testu tedy oba modely absolovaly již v jisté fázi poškození, Galaxy S21 ale i po třetím pádu zaznamenal opět jen minimální škody – zadní část telefonu byla v relativně dobrém stavu s několika hlubšími škrábanci na spodní straně, čočka fotoaparátu zůstala nepoškozená. Samsung Galaxy S21 Ultra utrpěl ve třetí fázi testu rozšíření původně malé prasklinky v solidní “pavučinu” téměř přes celou přední část displeje.

Google končí s vývojem vlastních her pro platformu Stadia

Společnost Google začala s postupným uzavíráním svých interních vývojářských studií pro Stadia. Firma to dnes uvedla ve svém oficiálním prohlášení, kde dále také dodala, že chce ze své herní platformy Stadia udělat prostor pro streamování her od zavedených vývojářů. Vývoj vlastních her tedy bude v rámci Stadia postupně ukončen. Viceprezident společnosti Google a generální manažer služby Stadia, Phil Harrison, v této souvislosti uvedl, že se firma po prohloubení vzájemných pracovních vztahů se svými partnery v této oblasti rozhodla, že už nebude investovat do původního obsahu z dílny vlastního vývojářského týmu. Hry, které byly plánované na dohlednou dobu, nicméně vyjdou v souladu s rozvrhem. V blízké budoucnosti by tedy mělo dojít k uzavření herních vývojářských studií v Los Angeles a v Montreal.

.