Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře vám čas od času představíme nějakou zajímavou zkratku pro iOS. Ty nejužitečnější zkratky často bývají také nejjednodušší, a to platí i pro dnešní zkratku. Ta nese název Video to GIF, a umožní vám z jakéhokoliv videa ve fotogalerii vašeho iPhonu snadno a rychle vytvořit animovaný GIF.

Důvodů, proč byste si na svém iPhonu chtěli vytvořit animovaný GIF, může být hodně. Někdo chce z vlastních videí vytvářet krátké animované GIFy, kterými posléze obšťastňuje své přátele, rodinu a blízké, jiní zase používají převod klasických videí na animované obrázky ve formátu GIF třeba pro pracovní účely. Vytvoření GIFu z videa vlastně není nic extra těžkého – jedná se o úlohu, kterou naprosto bez problémů zvládne celá řada aplikací třetích stran, které jsou k dispozici na App Storu. Výběr takové aplikace ale může být někdy těžký. Řada aplikací vytváří GIFy s vodoznakem, jiné aplikace jsou placené, další zase zabírají zbytečné místo na úložišti vašeho iPhonu a může vám připadat zbytečné je stahovat a instalovat, pokud GIFy z videí netvoříte příliš často.

Jako ideální řešení se v tomto případě může jevit použití zkratky. Zkratka s názvem Video to GIF má řadu skvělých výhod – je jednoduchá, pracuje spolehlivě, rychle, a GIF z vašeho videa vytvoří jediným klepnutím bez nutnosti provádění jakýchkoliv dalších kroků navíc, ukládání, převodů a dalších náležitostí. Před instalací zkratky se ujistěte, že jste na svém iPhonu v Nastavení -> Zkratky povolili možnost instalace nedůvěryhodných zkratek. Odkaz na samotnou zkratku nezapomeňte otevřít v prostředí webového prohlížeče Safari na iPhonu, do kterého chcete tuto zkratku nainstalovat. Zkratka Video to GIF vyžaduje přístup k nativní aplikaci Fotky na vašem iPhonu.

Zkratku Video to GIF stáhnete zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.