Zavřít reklamu

Již jsme si tak nějak navykli na fakt, že po představení vlajkových smartphonů jablečné společnosti se s některými staršími modely zkrátka musíme rozloučit, tedy alespoň v oficiálním Apple Storu. Rok 2021 není výjimkou, a po započnutí prodejů iPhonů 13 byly některé stroje poslány do věčných lovišť.

Konkrétně si již z oficiálních stránek Applu nepořídíte iPhone 12 Pro a XR. V současné době si tedy zakoupíte nejlevnější iPhone SE (2020), iPhone 11, iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, a konečně vrcholný iPhone 13 Pro Max. Sluší se také připomenout změny v úložišti. U iPhonů 13 (mini) činí základní úložná kapacita 128 GB, u strojů s příponou Pro si pak můžete objednat verzi až s 1 TB úložištěm. Právě nejdražší smartphone od Applu, iPhone 13 Pro Max, dosáhl ještě jednoho milníku. S cenovkou 47 390 Kč se jedná o vůbec nejdražší iPhone v historii.

Z mého pohledu se nejedná o nic překvapivého, cena navíc není tak brutální, jak by mohla být. Ruku na srdce, 1 TB využijí v telefonu opravdu jen ti nejnáročnější uživatelé a (polo)profesionálové, kteří potřebují pracovat s velkými daty uloženými lokálně v paměti telefonu. Většina z nás nepotřebuje mít všechna data neustále okamžitě k dispozici a k zálohování jim stačí cloudové úložiště. I proto si myslím, že si kalifornský gigant cenovku bez problému obhájí.

.