Zavřít reklamu

K tomu, abyste převyprávěli svůj příběh a předvedli svou kreativitu, nemusíte nutně vytvářet dlouhé filmy – spoustu věcí můžete efektivně a zábavně převyprávět s pomocí krátkého videa. V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o užitečných aplikacích pro iPhone si představíme hrstku nástrojů, které vám pomohou s tvorbou krátkých videí.

Glimpse – Video storytelling

Aplikace Glimpse – Video storytelling vám umožní snadno a rychle vytvářet zajímavá a originální krátká videa. Umožňuje volbu délky jednotlivých záběrů, nabízí podporu funkce Force Touch a jeho součástí je také bohatá nabídka nástrojů pro následné úpravy vámi natočených videí. V aplikaci si můžete vytvořit více videopříběhů najednou, vybrat si z několika variant zobrazení, nastavit upomínky na natáčení a mnoho dalšího. Aplikace je ke stažení zdarma, za Pro verzi zaplatíte jednorázově 79 korun.

Aplikaci Glimpse – Video storytelling stáhnete bezplatně zde.

Splice

Splice je výkonná a spolehlivá aplikace, která vám na vašem iPhonu umožní vytvářet videa se vším všudy. Poskytne vám bohatou škálu nástrojů pro vylepšení a úpravy. Svá videa můžete v aplikaci Splice stříhat, přizpůsobovat přechody, přidávat různé efekty, doplňovat hudbu s automatickou synchronizací, přizpůsobovat rychlost přehrávání a mnoho dalšího.

1 Second Everyday

Možná jste si dříve na sociálních sítích všimli trendu videí, sestavených z každodenních sekundových záběrů. Pokud si takové video chcete vyzkoušet i vy, můžete tak učinit s pomocí aplikace 1 Second Everyday. Jedná se o netradiční videodeník, který z vašich všednich momentů sestaví video, plné vzpomínek. Délku časosběru si můžete v aplikaci nastavit sami, 1 Second Everyday nabízí také možnost přidávání poznámek nebo nastavení upomínek. Aplikace je ke stažení zdarma, za prémiovou verzi s možnostmi neomezeného počtu záloh, projektů, nebo více záběry za den zaplatíte 169 korun měsíčně.

Magisto Video Editor

Aplikace Magisto Video Editor & Movie Maker slouží k rychlé a snadné tvorbě (nejen) krátkých videí, koláží a slideshows. Součástí aplikace je bohatá nabídka nástrojů pro úpravu videí a provede vás vytvořením originálního a zajímavého klipu krok za krokem. Samozřejmostí jsou bohaté možnosti sdílení, možnosti přidávání filtrů a různých efektů. Běžný uživatel si jistě vystačí se základní bezplatnou variantou této aplikace, cena verze s prémiovými funkcemi začíná na 119 korunách měsíčně, k dispozici jsou také plány pro firmy s možností využívání Vimeo Pro.

 

.