Zavřít reklamu

Karanténa v České republice trvá již nějaký ten den a chvíli ještě potrvá. Pokud vám chybí kontakt s přáteli nebo kolegy, nemusíte využívat pouze chatovací aplikace nebo hovory. Společně se můžete bavit i v mnoha multiplayerových hrách. V dnešním článku se podíváme na ty nejlepší iOS hry, které můžete hrát online s přáteli.

Tip: Pokud si rádi občas od mobilu odpočinete, zkuste některou z cool off-line aktivit na FYFTu. Kluci si sortiment her fakt ladí, a tak si zde vyberou sólo rekordmani i fanoušci společenských her.

Fortnite

Jedná se o poměrně jasnou volbu. A to hlavně z toho důvodu, že můžete hrát společně s kamarády, co hrají na iOS, PC, Androidu, PS4, Xboxu One anebo Nintendo Switch. Díky tomu se spojíte v podstatě s kýmkoliv. Fortnite je ukázkovým příkladem žánru Battle Royale – hrajete sám nebo v týmu, máte jeden život a snažíte se přežit na stále se zmenšující mapě. Hru můžete stahovat zdarma.

PUBG Mobile

PUBG Mobile je opět Battle Royale hrou, vydává se ale spíše realistickou cestou než Fortnite. K dispozici je navíc několik různých map, můžete si tak najít vaši oblíbenou. Nevýhodou oproti Fortnite je to, že můžete hrát pouze s uživateli na telefonu. S PC či konzolovou verzí není mobilní verze kompatibilní. I tato hra je zdarma ke stažení.

Call of Duty Mobile

Call of Duty uzavírá trojici akčních her. Jedná se o klasickou střílečku z pohledu první osoby, ve které naleznete několik režimů. Samozřejmostí jsou klasické režimy ve střílečkách, kdy musíte zničit nepřátelský tým, bojujete proti sniperům apod. Hra obsahuje ale i Battle Royale režim, kde bojuje sto hráčů na jedné mapě. Mobilní verze Call of Duty je zdarma.

Jackbox Party Pack

Jedná se o kompilaci různých party her, které jsou speciálně vytvořeny tak, aby je každý ihned pochopil a mohl se pustit do hraní. Z pohledu Česka může být nevýhoda v tom, že je u většiny her potřeba znát angličtinu. Pokud to pro vás není problém, můžete zažít hodně srandy. Stačí, aby si hru zakoupil jeden člověk a další se můžou připojit přes prohlížeč. A to jak na počítači, tak i na telefonu. Cena na AppStore je 649 Kč, doporučujeme však spíše koupi na jinou platformu přes stránky výrobce. Častokrát totiž bývá v akci za polovinu ceny.

Uno

Tato karetní hra má velmi blízko k českému Prší, podle některých má však více možností, jak vyhrát. Mobilní verze Uno je k dispozici zdarma a umožňuje i hraní online s kamarády. Pokud tak nechcete hrát nic komplikovanějšího jako hry výše, může být pro vás tato karetní hra ideální volbou.

Minecraft

Nejprodávanější hru historie nemusíme pravděpodobně nikomu představovat. Doplníme tak hlavně informace o tom, že podobně jako Fortnite, i Minecraft podporuje cross platform hraní. Můžete tak hrát i s kamarády co hrají na PC či konzolích. Cena Minecraftu je v AppStore 179 Kč.

.