Zavřít reklamu

Mobilní hraní, ať už na iPadu anebo na iPhonu, se stává ve světě čím dál oblíbenějším. Pro mnohé uživatele se jedná o jedinou možnost, jak si  kvalitně zahrát. Ani „klasičtí“ hráči však menší obrazovkou nepohrdnou a to  zkrátka proto, že se vyvíjí skvělé hry, které se můžou častokrát porovnávat i s těmi na PC či herních konzolích. Dnešní seznam nejočekávanějších iOS her je toho dobrým příkladem. Častokrát se v žebříčku setkáte s hrou, která je přímým portem „většího“ titulu nebo má základy na PC a herní konzoli. Rozdíl mezi mobilním a klasickým hraním se opět zmenšuje.

Company of Heroes

Tato strategická hra už sice před několika týdny vyšla, své místo v žebříčku si však určitě zaslouží. A to třeba kvůli tomu, že se jedná o jednu z nejlépe hodnocených strategií historie. Na iOS je k dispozici v plnohodnotné podobě včetně skvělé kampaně, upraveného ovládání pro iPad a velice dobré grafiky. Podpora češtiny už je pouhou třešničkou na dortu.

Příběh Company of Heroes začíná v Den D, tedy den, kdy se spojenecké jednotky vylodily v Normandii. Během několika hodin se hráči ocitnou v dalších významných bitvách operace Overlord, které znají z historie, ale i známých válečných filmů a seriálů jako je například Bratrstvo neohrožených. Na závěr ještě uvedeme cenu, která v App Store činí 349 Kč.

Pascal’s Wager

I druhou hru v našem žebříčku můžete rovnou koupit, vyšla již v první polovině ledna 2020. Ještě před vydáním se o Pascal’s Wager příliš nemluvilo, i třeba kvůli tomu, že vývojáři z TipsWorks předtím nevydali jinou iOS hru. Jednoduše by se dala popsat jako Dark Souls do kapsy a nemyslíme tím jen společné prvky akčních fantasy RPG. V základu se nejedná o tu nejjednodušší hru pro telefony. Vývojáři dokonce museli po vydání na vysokou obtížnost reagovat „Casual“ režimem, který hraní zjednodušuje hned několikrát.

Za 189 Kč dostanete velkou porci zábavy. Vývojáři už navíc zveřejnili i další plány do budoucnosti. Během března přibude nový herní režim, v květnu se chystá nová oblast a v červnu rovnou celá expanze s novým příběhem, mapami, postavami apod. Hra je k dispozici na iPhone i na iPad.

Slay the Spire

V ideálním případě by i třetí hra v žebříčku již vyšla, ale kvůli blíže nespecifikovaným problémům si musíme na karetní hru Slay the Spire počkat. Původně měla vyjít na konci roku 2019, což se nestalo a vývojáři na sociálních sítích tvrdí, že iOS i Android verze je hotová a čeká se na vydavatele hry. Oproti „klasickým“ digitálním karetním hrám typu Hearthstone či Gwent, je Slay the Spire značně odlišná. V první řadě hrajete pouze offline proti počítači a aby toho nebylo málo, nesmíte vůbec zaváhat. Jakmile vaše herní postava umře, tak je konec a začínáte od začátku, včetně stavby balíčku.

League of Legends: Wild Rift

Riot Games chystají pro tento rok velké množství her, minimálně tři vyjdou i na iOS. O Teamfigt Tactics anebo Legends of Runeterra se však bavit nebudeme, místo toho zmíníme League of Legends: Wild Rift. Po letech čekání se konečně nejoblíbenější MOBA hra objeví na mobilních zařízeních. Zpočátku budou k dispozici „pouze“ některé režimy a 40 hrdinů, což nasvědčuje i to, že se plánuje beta test podobně jako u jiných výše zmíněných her tohoto studia. Plnohodnotné spuštění je každopádně plánováno do konce roku 2020.

Diablo Immortal

Herní sérii Diablo pravděpodobně nemusíme vůbec představovat. Pro těch pár osob, kteří s hrou neměli čest, uvedeme, že se jedná o akční RPG, ve kterém zabíjíte hordy nepřátel, vylepšujete si postavu různými kouzly a předměty. Více než 20 let byly Diablo hry dostupné pouze na PC a konzole. V roce 2018 byla oznámena mobilní verze hry s podtitulem Immortal. Z počátku byla hra značně kritizována, hlavně kvůli tomu, že hráči očekávali plnohodnotný čtvrtý díl a místo toho „dostali“ pouze mobilní verzi hry, která navíc připomínala kopii jiné hry. Společnost Blizzard Entertainment si však kritiku vzala k srdci, vydání bylo odsunuto a po dvou letém čekání nas tento rok snad čeká povedený titul.

Path of Exile Mobile

I kdyby to nakonec s Diablo Immortal nevyšlo, tak fanoušci akčních RPG her nemusí smutnit. Na konci minulého roku byla představena mobilní verze Path of Exile (PoE). Pro mnoho fanoušků Diabla se právě Path of Exile stalo tou lepší hrou. Svědčí o tom i kladné přijetí hráčů na rozdíl od Diabla Immortal.

Project Cars GO

Fanoušci závodních her se můžou těšit na mobilní verzi Project Cars. Bohužel mnoho nových informací není a vývojáři pouze fanoušky ujišťují, že se na hře stále pracuje. Z prvotního představení víme, že se počítá s licencovanými vozidly i tratěmi, grafika bude na perfektní úrovni a hratelnostně nemá jít o žádnou arkádu typu Asphalt, ale spíše něco jako Grid Autosport.

Plants vs Zombies 3

Na závěr tu máme třetí pokračování hodně oblíbené tower defense hry. Po různých odnožích se vývojáři z PopCap Games vrací ke kořenům. Plants vs Zombies 3 nabídne klasickou hratelnost, známé zombie nepřátele i květiny, které se používají na obranu domácnosti. Hra bude k dispozici zdarma během následujících týdnů. V současné době byla spuštěna pouze na Filipínách a průměrné hodnocení je zatím 3,7.

 

V posledních letech se pohybuje hlavně v blízkosti chytrých telefonů. Nevadí mu však ani ostatní technologie od počítačů po chytrou domácnost. Ve volném čase si rád zahraje nějakou tu hru, ideálně od Blizzardu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.