Zavřít reklamu

Na Steamu se rozjel letošní letní výprodej a ve velkých slevách můžete najít spoustu herních pecek, a to jak těch novějších, tak těch již pečlivě časem prověřených. Jednou z nich je i legendární karetní roguelike Slay the Spire. Výtvor studia Mega Crit Games rozjel vlnu popularitu podobných her, žádný z jeho konkurentů ho však zatím ještě nedokázal překonat.

Ve Slay the Spire dostanete za úkol dostat se na vrchol tajemné věže, kterou ovládají temné síly. I když hra upozorňuje na pečlivě promyšlenou mytologii, není k jejímu užití se nemusíte do jednotlivých popisů ve hře ponořit ani na minutu. Prim zde totiž hraje dokonale vypilovaná hratelnost. Na vrchol věže můžete vyšplhat v roli jednoho ze čtyř povolání, přičemž každé nabízí svou unikátní kombinací úkolů, kouzel a schopností. Ty představují kartičky, které si postupně přidáváte do vašeho balíčku a stavíte s jejich pomocí co nejspolehlivější vítěznou strategii.

Díky obrovskému množství karet a relikvií, které podstatně mění každý z průchodů hrou, se můžete těšit na takřka nekonečnou zábavu. Pokud vás Slay the Spire opravdu chytne, můžete v něm strávit stovky a tisíce hodin a pořád objevovat nové interakce a zajímavé kombinace karet. Za současnou nízkou cenu se přitom jedná o jednu z nejlepších nabídek v celém letošním výprodeji.

  • Vývojář: Mega Crit Games
  • Čeština: ne
  • Cena: 7,13 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS, Android
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.14 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 2 GB operační paměti, grafická karta s 1 GB paměti, 1 GB volného místa na disku

 Hru Slay the Spire můžete zakoupit zde

.