Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Huawei Nova 9 pokračuje v tradici svých předchůdců. Dostáváme tak luxusním v balení, za které by se nemusel stydět ani diamantový prsten. Skleněný kryt, dokonalé sladění prvků a působivá povrchová úprava nepochybně dělají dobrý dojem. Design telefonu má přitom daleko k laciné okázalosti, kterou někdy oplývají i jiní čínští výrobci. To však neznamená, že Huawei Nova 9 nevypadá působivě. Naopak. Hlavní zásluhu na tom má zakřivený displej, který najdeme na přední straně.

Fotoaparát s potenciálem

Huawei Nova 9 je vybaven čtyřnásobným fotoaparátem. Hlavní jednotka využívá velký 50Mpx snímač spárovaný s objektivem se světelností f/1,9. K tomu máme 8Mpx ultraširokoúhlý modul a dva 2Mpx fotoaparáty: makro a hloubkový snímač. Na přední straně je 32Mpx fotoaparát s clonou f/2.0.

Přesné specifikace

Zde máme co do činění s maticí OLED s úhlopříčkou 6,57″ a rozlišením 1080 x 2340. V souladu se současnými trendy je zde také vysoká obnovovací frekvence – 120 Hz. Obrazovka vypadá velmi dobře a její používání je čistá radost.

Na telefon střední třídy se Huawei Nova 9 může pochlubit ne špatnými parametry. Srdcem telefonu je procesor Qualcomm Snapdragon 778G vyrobený 6nm litografií. K tomu dostaneme 8 GB RAM a 128 GB interní paměti. V souvislosti se specifikacemi však stojí za zmínku, že Huawei Nova 9 nepodporuje připojení 5G, které se v posledních dvou letech stalo v tomto segmentu již v podstatě standardem. To je jistě závažný nedostatek, který hovoří proti telefonu.

Huawei Nova 9
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Vestavěná baterie má bohužel pouze 4300 mAh, což je na dnešní poměry poměrně málo. Na druhou stranu podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W.

Novodobý software

Na rozdíl od verze pro čínský trh nenajdete na palubě evropské verze Huawei Nova 9 systém Harmony OS. Místo toho telefon nadále používá rozhraní EMUI 12. Bohužel to neznamená přístup k ekosystému Google – stále jsme odsouzeni k HMS a AppGallery. Je však slovo „odsouzený“ tím správným termínem? Ne tak docela – nebo přesněji: ne pro každého. EMUI jako překryvné rozhraní je propracované a pohodlně se používá. Určitě je třeba pochválit stylistickou konzistenci, která telefonům s konkurenčními řešeními Google často chybí. Nejen z hlediska stylu – celý systém se zdá být velmi dobře promyšlený, a to je velké plus.

Diskuze k článku

Diskuze není pro tento článek otevřena.

Čtěte více