Zavřít reklamu

Server The Information přišel se zprávou, která tvrdí, že se inženýři ze společnosti Huawei snažili ukrást obchodní tajemství o snímači tepové frekvence na nových Apple Watch, a to rovnou od hlavního dodavatele Applu.

Inženýři se sešli s hlavním výrobcem hodinek a apelovali na něj s tím, že v případě, že jim sdělí obchodní tajemství, tak na oplátku přesunou výrobu svých Huawei SmartWatch k němu. Čínská společnost mimo jiné přislíbila i velké množství kusů, které bude chtít vyrobit.

První schůzka měla proběhnout již na jaře loňského roku, kdy měl Huawei dodavateli doručit schéma hodinek, které bylo velmi podobné právě Apple Watch a dotazoval se na celkové náklady na výrobu. Ty jim však nebyly sděleny, jelikož se dodavatel domníval, že chce čínská společnost pouze zjistit výrobní náklady na Apple Watch.

The Information dále uvádí, že to není poprvé, co se Huawei snažil okopírovat produkt z dílen Applu. Existuje totiž podezření, že Huawei okopíroval také tenký design MacBooku Pro 2016 pro svůj Huawei MateBook Pro. Zástupci společnosti se měli sejít s hlavním dodavatelem MacBooků a představit mu své schéma pro MateBook. Designově byl ale téměř identický, jako právě MacBook Pro a výroba tak byla zamítnuta.

Ve zprávě se rovněž uvádí, že nejen Huawei, ale i další firmy podplatily dělníky v továrnách, aby skenovali schémata součástek a následně je společnostem předávali. Tento úkol je ale velmi těžký, protože jsou výrobní linky izolovány, střeženy a navíc se na každém patře nachází detektory kovů, takže dělníci museli nakonec součástky pouze kreslit a popisovat.

Apple Watch Series 4 sensor
.