Zavřít reklamu

Během března by měl Apple s největší pravděpodobností představit minimálně dva nové produkty. Portfolio iPhonů se rozroste o model 5SE a dorazí také iPad Air třetí generace. V posledních dnech vypluly na povrch poměrně nenápadně důležité informace ohledně toho, s jakými procesory tyto zařízení přijdou.

V iPhonu 5SE by měl tepat čip A9, který najdeme v nejnovějších iPhonech 6S, a iPad Air 3 dostane vylepšený čip A9X, jenž je dosud pouze v iPadu Pro. Ve velkém profilu nového senior viceprezidenta hardwaru Applu Johnyho Sroujiho to nepřímo potvrdil magazín Bloomberg.

U iPhonu 5SE nebyl zatím zcela jisté, zda Apple vsadí na nejnovější a nejvýkonnější procesory, nebo do čtyřpalcového iPhonu vloží starší čip A8. Nyní se zdá, že nakonec opravdu padne volba na novější A9, a tak budou výkonnostně nejmenší iPhony stejně silné jako aktuální řada.

Nasazení ještě rychlejšího čipu A9X v iPadu Air 3 se zdá být logickým krokem, protože Apple chce podle všeho svůj prostřední iPad tomu největšímu významně přiblížit. Mluví se o podpoře tužky Pencil, Smart Connectoru pro připojení klávesnice, čtveřici reproduktorů a nejspíš i vyšší operační paměti a jemnějším displeji.

Zmíněná zařízení by se měla objevit během březnové keynote, která se má konat k 15. března. Do prodeje by mohly nové iPhony a iPady jít ještě tentýž týden, v pátek 18. března. Apple by zároveň měl ukázat nové pásky pro hodinky Watch.

Zdroj: MacRumors, Bloomberg
.