Zavřít reklamu

Apple v průběhu tohoto týdne vydal sedmou beta verzi očekávaného operačního systému macOS Monterey, která odhalila poměrně zajímavé informace. Tento operační systém byl představen již během červnové konferenci WWDC 2021 a jeho ostrá verze pro veřejnost s vysokou pravděpodobností vyjde společně s očekávanými přepracovanými 14″ a 16″ MacBooky Pro. Právě nejnovější beta nyní navíc odhalila zajímavost o těchto chystaných laptopech týkající se rozlišení obrazovky.

Očekávaný MacBook Pro 16″ (render):

Portály MacRumors a 9to5Mac totiž odhalily zmínku o dvou nových rozlišeních v rámci nejnovější beta verze systému macOS Monterey. Zmiňovaná zmínka se objevila v interních souborech, konkrétně tedy v listu podporovaných rozlišení, které lze standardně najít v Předvolbách systému. Jmenovitě se pak jedná o rozlišení 3024 x 1964 pixelů a 3456 x 2234 pixelů. Nutno navíc podotknout, že aktuálně neexistuje žádný Mac s Retina displejem, který by nabízel stejné rozlišení. Pro porovnání si můžeme uvést současný 13″ MacBook Pro s rozlišením 2560 x 1600 pixelů a 16″ MacBook Pro s 3072 x 1920 pixely.

V případě očekávaného 14″ MacBooku Pro dává větší rozlišení smysl, jelikož se dočkáme o palec větší obrazovky. Na základě nově dostupných informací se pak dá také vyčíslit hodnota PPI neboli počet pixelů na palec, která by se měla u 14″ modelu zvýšit z dosavadních 227 PPI na 257 PPI. Na níže přiloženém obrázku z portálu 9to5Mac můžete navíc vidět přímé porovnání mezi očekávaným MacBookem Pro s 14″ displejem a současným modelem s 13″ displejem.

Rumored-14-inch-MacBook-Pro-resolution
Zdroj: 9to5Mac

Zároveň také musíme upozornit, že v listu s podporovanými rozlišeními se samozřejmě nacházejí i jiné hodnoty, které poukazují na další možnosti. Žádná jiná velikost, kterou nenabízí přímo samotná obrazovka, ale není označena klíčovým slovem Retina, jako je tomu i právě nyní. Na základě těchto informací lze tedy počítat s lehce větším rozlišením. Zároveň se ale nabízí ještě jedna možnost, tedy že se jedná jen o chybu ze strany Applu. Nové MacBooky Pro by každopádně měly být představeny ještě během letošního roku, díky čemuž již brzy budeme znát oficiální specifikace.

Očekávané novinky 14″ a 16″ MacBooku Pro

O těchto jablečných laptopech se mluví již delší dobu. Apple by měl údajně vsadit na zbrusu nový design, díky čemuž se také dočkáme návratu některých konektorů. Nejčastěji se zmiňuje příchod čtečky SD karet, HDMI portu a magnetického napájecího konektoru MagSafe. Nadále by měl přijít podstatně výkonnější čip Apple Silicon s označením M1X, který se dočkáme především enormního zlepšení na straně grafického výkonu. Některé zdroje pak také hovoří o implementaci Mini-LED displeje.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více