Zavřít reklamu

AirConsole je zajímavá služba, která funguje již několik let. Nabízí více než 140 her, které jsou specifické v tom, že se dají hrát v mnoha lidech u jedné obrazovky a nepotřebujete ani žádné ovladače či gamepady. K ovládání se totiž využívá telefon či tablet, takže se do hraní může zapojit téměř kdokoliv.

Nejlepší na službě AirConsole je to, že nemusíte nic dokupovat, protože vše máte u sebe. Stačí jen internet a pár chytrých zařízení. Nejprve je potřeba obrazovka, na které se bude hra přenášet, což může být televize, notebook, počítač anebo tablet. Pro Android a iOS zařízení je k dispozici aplikace, pro ten zbytek je k dispozici webová aplikace. Na tu se dostanete přes prohlížeč, kde zadáte stránku www.airconsole.com. Web či aplikace rozpozná, o jaké zařízení se jedná a nabídne vám možnost propojení pomocí kódu.

Na váš telefon nebo tablet si poté stáhnete aplikaci AirConsole, nebo opět využijte webovou stránku www.airconsole.com. Propojení proběhne tak, že na telefonu zadáte číselný kód, který vidíte na velké obrazovce. První připojený je „admin“ a pomocí telefonu může vybírat hry. Další hráči se identickým způsobem připojí. A to je vše, jakmile máte připojeno k obrazovce alespoň dvě osoby, můžete se pustit do hraní. (Můžete hrát i sami, nicméně hry nebývají příliš zábavné)

U jedné obrazovky můžete mít teoreticky nekonečno hráčů, nicméně většina her podporuje maximálně 16 lidí. Nečekejte žádné AAA hry, které znáte z PC a konzolí. Kvalitou spíše spadají k webovým či mobilním hrám. Společné ale mají jednoduché a pochopitelné ovládání, aby se lidi ihned dokázali do hraní dostat a nemuselo se dlouze vysvětlovat, jak hra funguje.

Jak už jsme psali výše, výběr her je působivý. Nechybí bojové, závodní, sportovní, akční, střílečky anebo logické hry. Jeden z nejoblíbenějších druhů her, jsou kvízové hry, nicméně zde musíte počítat se znalostí angličtiny. Čeština není podporována. Z osobního testování rovněž příliš nedoporučujeme hry, kde je vyžadováno hodně pohybu. Hry poměrně dost pomalu reagují na příkazy z telefonu, obzlášť pokud jste zvyklí na nízkou latenci z konzolí.

Druhá věc, která může některé odradit, je cena služby. Pokud chcete hrát zdarma, můžete maximálně vyzkoušet pět předem vybraných her, navíc jen ve dvou hráčích. K tomu se vám budou zobrazovat reklamy a některý obsah bude zcela uzamčený. Pro neomezený přístup je potřeba platit měsíční předplatné podobně jako u Apple Arcade. Za částku 69 Kč / měsíc obdržíte možnost hrát více než 140 her, neomezený počet hráčů a žádné reklamy nebo čekání. Pokud nejste fanoušci předplatného, dá se zakoupit celoživotní přístup do služby za 779 Kč.

.