Zavřít reklamu

Jak se zdá, nové AirPods Pro jsou populárnější, než se očekávalo. Dle zahraničních informací je o novinku takový zájem, že Apple musel u svých dodavatelů domluvit navýšení produkce, aby se pokryla vysoká poptávka a nenarůstaly časy potřebné pro doručení.

Když si dnes na oficiálním webu Applu objednáte bezdrátová sluchátka AirPods Pro, dorazí vám někdy z kraje příštího roku. Vypadá to tedy, že se do jisté míry opakuje situace s původními AirPody. I model Pro, který je podstatně dražší, jde doslova na dračku. Obrovskou popularitu potvrzují také zahraniční zdroje, dle kterých se situace dostala tak daleko, že Apple musel začít jednat.

Podle zdrojů Bloombergu Apple svým dodavatelům nařídil zdvojnásobení dosavadní produkce, aby bylo možné adekvátním způsobem uspokojit všechny zájemce a neopakovala se situace z původní generace AirPods, na kterou byly extrémně dlouhé čekací lhůty a sluchátka nebyla pořádně k dispozici ani po půl roce od zahájení prodeje.

V řeči čísel to znamená, že dodavatelé nově každý měsíc vyrobí minimálně 2 miliony sluchátek AirPods Pro, oproti jednomu milionu současné rychlosti produkce. AirPods Pro vyrábí čínská společnost Luxshare, která se podílí i na výrobě klasických AirPodů a měla být také výrobcem zrušené nabíjecí podložky AirPower.

Pokud si (nebo někomu jinému) chcete nové AirPods Pro koupit k Vánocům, moc možností vám nezbývá. Čekací doba na webu Applu se bude spíše prodlužovat než zkracovat, a ostatní obchodníci mají jen minimální skladové zásoby. Například Alza má vyprodáno a dodání dalších kusů hlásí na týden před Vánoci. Momentálně jediná Mobil Pohotovost má několik kusů skladem. Pokud tedy máte o sluchátka zájem, doporučujeme s nákupem příliš dlouho neotálet, protože se brzy vyprodají.

AirPods Pro

Zdroj: 9to5mac

.