Zavřít reklamu

Jupiterův měsíc Europa je už dlouhá léta považován za jednoho z nejpravděpodobnějších kandidátů na život ve Sluneční soustavě. Pod ledovým povrchem se podle vědců totiž může skrývat oceán tekuté vody, udržovaný v kapalném stavu díky působení slapových sil plynného obra. Pro nás zatím neproniknutelné prostředí ale již není tak záhadné v originální hře Barotrauma. Ta vám dá na starost ponorku, jejíž posádka má za úkol exotický oceán Europy prozkoumat – a můžete počítat s tím, že ve vodách měsíce se skrývají nemilá překvapení.

Vývojáři ze studií FakeFish a Undertow Games sami prohlašují, že hlavními zdroji inspirace pro ně byly strategické klasiky jako FTL – Faster Than Light, Rimworld nebo Space Station 13. V Barotrauma tak nečekejte žádné akční orgie. Půjde především o opatrný metodický průzkum neznámých vod, ve kterých nejen že mimozemský život existuje, ale přímo vzkvétá.

Vývojáři zdůrazňují možnost hrát hru v kooperativním režimu s ostatními hráči. V takovém případě si mezi sebou rozdělíte ovládání různých členů posádky a o vašem přežití či neúspěchu bude rozhodovat hlavně schopnost s ostatními efektivně spolupracovat. V kooperatiním režimu se však také může stát to, že některému z hráčů přiřkne hra roli zrádce. V takovém případě se musíte kromě všech technických problémů popasovat ještě s neloajálním členem posádky. Barotrauma může takto hrát najednou až šestnáct hráčů. A aby se nikdo nenudil, každé nové rozehrání je unikátní díky technologii procedurální generace.

 Hru Barotrauma můžete stahovat zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více