Zavřít reklamu

Nejnovější verze operačního systému iOS přináší do iPhonu novou funkci s názvem Passkeys. Díky ní se můžete bezpečněji a ještě rychleji přihlašovat ke svým účtům bez nutnosti zadávat hesla. Co přesně passkeys jsou, jak fungují a jak je můžete na iPhonu aktivovat a používat?

Passkeys jsou jedinečné digitální klíče uložené v zařízení, které mají nahradit hesla. Tyto klíče jsou zabezpečeny koncovým šifrováním a fungují jak ve spojení s Face ID, tak i s Touch ID. Samozřejmostí je také synchronizace napříč všemi kompatibilními Apple zařízeními prostřednictvím nativní Klíčenky na iCloudu. Passkeys jsou také propojené s aplikací nebo webovou stránkou, pro kterou byly vytvořeny, díky čemuž výrazně klesá riziko toho, že byste se stali obětí phishingu kvůli nechtěnému zadání přihlašovacích údajů na podvodné webové stránce. Jinými slovy, díky funkci Apple Passkeys získáte bezpečnější a téměř okamžitý přístup ke svým účtům v aplikacích i na webových stránkách, aniž byste si museli pamatovat a používat jakákoliv specifická hesla. Fungování Passkeys by se velice zjednodušeně dalo popsat tak, že telefon při pokusu o přihlášení autorizuje klíč prostřednictvím Touch ID nebo Face ID, které vás následně ověří v aplikaci nebo na webu.

Pokud chcete na vašem iPhonu s iOS 16 aktivovat Passkeys, spusťte Nastavení a klepněte na panel s vaším jménem. Zvolte iCloud a přejděte do sekce Hesla a Klíčenka. Aktivujte položku Synchronizovat tento iPhone. Na plnohodnotné používání funkce Passkeys v praxi si nicméně budete muset ještě nějakou chvilku počkat. Jednotlivé weby a aplikace musí totiž v první řadě zavést pro tuto funkci podporu, což bude ještě nějakou dobu trvat. V následujících dnech a týdnech by se ale pomalu měly objevovat první vlaštovky, a my vás nezapomeneme o všem důležitém včas náležitě informovat.

.