Zavřít reklamu

Stejně jako v ostatní všední dny vám i dnes přinášíme IT souhrn z celého dne (a také lehce z předešlého víkendu). Především v České republice se momentálně v herním světě neřeší nic jiného, než chystaný remake původní hry Mafia: The City of Lost Heaven. Otazníky až donedávna visely nad tím, zdali se v remaku dočkáme také českého dabingu, a pokud ano, zdali bude obsazení postav stejné nebo alespoň podobné. Konečně jsme se dozvěděli, že Petr Rychlý bude v remaku i nadále dabovat notorického Paulieho. Kromě toho dnes došlo k masivnímu výpadku služeb Komerční banky, dále jsme se dočkali dočasného vypnutí přechodového nástroje z Google Play Music na YouTube Music a nakonec se společně podíváme na porovnání Gran Turismo 7 pro PS5 s Gran Turismo Sport pro PS4 Pro.

Petr Rychlý bude dabovat remake původní hry Mafia

Hned v úvodu tohoto článku jsme vás informovali o tom, že Petr Rychlý bude dabovat remake původní hry Mafia. U této záležitosti celkem dlouhou dobu visely otazníky – prvně se vůbec nevědělo, jestli bude mít remake Mafie český dabing. Ukázalo se, že se českého dabingu doopravdy dočkáme, a tak byly vzneseny další otázky. Jedna z nejzajímavějších otázek byla, zdali bude rozložení dabérů úplně stejné jako v případě původní Mafie (samozřejmě kromě dabérů, kteří už nejsou mezi námi). Mezi jednu z nejvíce ikonických postav Mafie patří bezesporu Paulie, kterého daboval Petr Rychlý. Později se ukázalo, že Petr Rychlý bude doopravdy součástí dabingu remaku Mafie – objevily se však spekulace o tom, že by měl dabovat úplně jinou postavu. Tyto spekulace však byly nedávno vyvráceny. Petr Rychlý byl totiž v jednom ze svých posledních příspěvků na Instagramu dotázán, zdali si i v remaku Mafie střihne roli Paulieho. Petr Rychlý na tento komentář odpověděl jednoduše „jj??, tudíž můžeme začít slavit. Nad ostatními postavami však i nadále visí otazníky. Kromě tohoto oznámení došlo také k vydání oficiálního traileru k remaku Mafie, který si můžete prohlédnout níže.

Výpadek Komerční banky

Pokud máte váš bankovní účet vedený u Komerční banky, tak jste dost možná dnes zaznamenali téměř dvouhodinový výpadek služeb. Kromě toho, že si uživatelé nemohli ve svých aplikacích a ani v internetovém bankovnictví zobrazit zůstatek či provádět platby, tak hlavně nebylo ani možné platit platební kartou. Komerční banka o tomto výpadku informovala pouze na Twitteru, a to až po dotázání jednoho ze zákazníků. I když se nemusí zdát dvouhodinový výpadek jakožto něco katastrofálního, tak se převtělte do lidí, kteří zrovna museli v tuto chvíli něco zaplatit – například lístek v MHD, příchozí balík, anebo třeba nákup v obchodě. V případě nezaplacení lístku v MHD se z vás stává černý pasažér, pokud nezaplatíte balík, tak vám jej kurýr jednoduše nepředá, a pokud nezaplatíte u pokladny nákup, tak jednak zdržujete frontu, a jednak bude z důvodů nezaplacení nutné celý nákup opět vyskládat do regálů. Ne každý u sebe nosí hotovost – a ještě k tomu v dnešní době, kdy se dá všude platit kartou. Osobně u sebe hotovost nenosím již několik dlouhých měsíců a nepřijde mi to vůbec divné. Je tedy otázkou, zdali by ze strany Komerční banky nebylo správné své zákazníky informovat prostřednictvím SMS (čísla jsou uložená v databázi), e-mailem, anebo alespoň na webu. Twitter bohužel každý Čech založený nemá a když už ano, nejspíše na něm nesledujte právě profil Komerční banky.

Odložení přechodu Google Play Music na YouTube Music

V případě, že alespoň trochu sledujete dění u konkurence jablečné společnosti, tak vám dost možná neunikla informace o tom, že má dojít k omezení/zrušení služby Google Play Music. V rámci této aplikace je nově k dispozici speciální nástroj, díky kterého lze veškerý obsah Google Play Music přenést do YouTube Music. Bohužel, uživatelé začali tento nástroj pro přechod používat ve velkém, a to tak, že došlo k přetížení a Google byl nucen zmiňovaný nástroj deaktivovat. To potvrzuje i notifikace, která se zobrazí, pokud se přihlásíte do aplikace YouTube Music. Přenos všech playlistů, skladeb, alb a ostatních dat z Google Play Music je velmi jednoduchou záležitostí (tedy až bude nástroj opět k dispozici) – stačí v nastavení povolit přístup k funkci Transfer from Google Play Music. Tento nástroj pro přechod lze využít kolikrát jen budete potřebovat. Navíc k tomu, pokud v Google Play Music provedete po přenosu nějaké změny, tak se automaticky projeví v YouTube Music.

Podívejte se na porovnání Gran Turismo 7 s Gran Turismo Sport

Společně s představením nové herní konzole Sony PlayStation 5 jsme se dočkali také představení her, které budou na tuto konzoli k dispozici. Her bylo na „představovací“ konferenci zmíněno požehnaně, všechny závodní nadšence však nadchl titul Gran Turismo 7. S příchodem nového dílu herní série Gran Turismo přichází také mnohá vylepšení, grafikou počínaje a hratelností konče. Na YouTube se před nedávnem objevilo video od uživatele Cycu1, který v něm porovnává Gran Turismo 7, jenž se dočkáme na PS5, společně s Gran Turismo Sport, jenž je momentálně k dispozici na PS4 Pro. Ve videu konkrétně najdete porovnání detailů vozidel Aston Martin DB11 a Mazda RX-Vision GT3 Concept, nechybí ani porovnání gameplaye. Popisovat veškeré detaily a rozdíly textem je vcelku kontraproduktivní – níže proto porovnávací video najdete a obrázek o rozdílech si můžete udělat sami.

Zdroj: 1 – Instagram/Petr Rychlý; 2 – Twitter/Komerčka; 3, 4 – wccftech.com

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více