Zavřít reklamu

Zatímco v minulých souhrnech jsme se věnovali především mobilním procesorům a obchodní válce mezí Čínou a zbytkem světa, tak v dnešním souhrnu lehce odbočíme. Před několika hodinami jsme se totiž dočkali vydání vůbec prvního gameplaye z chystaného remaku Mafie – nahrané video si společně rozebereme v první novince. Ve druhé novince vás informujeme o kometě Neowise, pro jejíž sledování dnes panují nejlepší podmínky. V poslední, v pořadí třetí novince, se podíváme na nové a zajímavé video známého YouTubera Hugha Jeffreyse, který se zabývá především opravováním různých vyřazených zařízení. Vrhněme se tedy přímo na věc.

Podívejte se na 14 minut gameplaye z chystaného remaku Mafie

Pokud netrpělivě čekáte na vydání remaku původní Mafie, které po odkladu připadá na 25. září 2020, tak pro vás máme další skvělé zprávy. Je to již několik týdnů nazpátek, co jsme se dočkali oznámení tzv. Mafia: Definitive Edition, ve které se mohou hráči těšit na všechny tři díly herní série Mafia, avšak v lepším kabátku. Největší rozdíl bude samozřejmě pozorovatelný v případě první Mafie. Od oznámení remaku původní Mafie internetem kolovaly různé spekulace o tom, jak to například bude s českým dabingem, společně s obavami hráčů, kteří i nadále doufají, že se remake nebude podobat ne tak oblíbené Mafii 3. Momentálně už víme, že se dočkáme českého dabingu – Tommyho bude dabovat Marek Vašut, Paulieho poté Petr Rychlý, stejně jako v původní Mafii. Právě touto informací vývojáři většinu hráčů překvapili a dá se předpokládat, že se fanouškovská základna na „novou“ Mafii víceméně těší.

Záběry z původního videa, které bylo k oznámení remaku původní Mafie publikováno, nepocházely přímo ze hry, což jste si mohli všimnout díky upozornění hned na začátku videa. I v tomto případě měli hráči mnoho obav o tom, jak vlastně bude celá Mafie vypadat. Před několika hodinami však vyšlo zbrusu nové, čtrnáctiminutové video, ve kterém se hráči mohou na vlastní oči přesvědčit, jak bude remake Mafie doopravdy vypadat. Vývojáři se nechali slyšet, že remake Mafie rozhodně nebude po stránce hratelnosti stejný jako Mafie 3. Pokud se však ve videu zaměříte na některé pasáže, například na krytí, pohyb anebo střílení, tak nelze popřít, že si je remake Mafie velmi podobný, ne-li totožný s posledním dílem trilogie. Kromě toho si nelze nevšimnout všemožného našeptávání a zjednodušování hry. V původní Mafii vás jednoduše nikdo netahal za ručičku a neřekl vám, co máte dělat – vše jste si museli najít a obstarat sami. A podobně to je i se životy postav, kdy lze pozorovat, že v „nové“ Mafii bude mít minimálně hlavní hrdina o dost větší výdrž. Po stránce grafického kabátku však ale nelze asi nic moc zkritizovat. Na celé video se můžete podívat níže. Do komentářů nám můžete napsat, co si po shlédnutí videa o remaku původní Mafie myslíte.

Sledujte dnes kometu Neowise

Již od začátku týdne je na noční a jasné obloze možné v určitou dobu sledovat kometu Neowise. Tato kometa se neustále přibližuje k zemi, což znamená, že je na obzoru čím dál tím více jasnější a lépe pozorovatelná. Kometa Neowise se nachází v souhvězdí Velké medvědice, které se nachází pod Velkým vozem. Právě dnešek, potažmo dnešní noc ze středy na čtvrtek, je nejlepším možným dnem pro sledování zmiňované komety. Na velké části území České republiky by mělo být jasno či polojasno – právě počasí je hlavním aspektem pro sledování vesmírných těles. V případě, že tedy chcete na obloze sledovat něco neobvyklého, například s vašimi kamarády či drahou polovičkou, tak rozhodně dnes vyražte mimo město, abyste měli výhled na oblohu co možná nejlepší. Od čtvrtku až do konce týdne se začnou podmínky pro sledování komety Neowise zhoršovat. Zmíněná kometa je tak jasná, že ji dokonce zvládnou zaznamenat i některé chytré telefony s kvalitními fotosoustavami. Mezi tyto chytré zařízení patří i novější iPhony, a pokud chcete zjistit, jak můžete kometu Neowise co možná nejlépe vyfotit, tak se přesuňte na tento článek.

YouTuber zakoupil 26 kg vyřazených produktů. Jak s nimi naloží?

Čas od času vás informujeme o Hughu Jeffreysovi, který na svém YouTube kanále natáčí různá videa z oprav všemožných zařízení. Někdy se Hugh rozhodne opravit iPhone, někdy třeba Samsung a někdy zase MacBook. Občas se na kanále Hugha objeví video, ve kterém své diváky informuje o tom, že se mu podařilo nakoupit mnoho nefunkčních zařízení za skvělou cenu, například z různých IT obchodů – hlavním úkolem Hugha je poté tato zařízení opravit a popřípadě na nich také něco vydělat. Jedno takové video se na kanále Hugh Jeffreys objevilo i dnes. Do tohoto videa si Hugh připravil 26 kilogramů nefunkční elektroniky (především MacBooky a iPady) a i v tomto případě je hlavním úkolem oprava těchto zařízení. O tom, zdali se dotyčnému Hughovi podaří některá ze zařízení opravit, se můžete sami přesvědčit ve videu, které přikládám níže.

.