Zavřít reklamu

Zájem o Apple Pay ze strany českých jablíčkářů je enormní, což dokazuje hlavně fakt, že si službu za pouhý týden aktivovalo přes 150 tisíc uživatelů. Placení pomocí iPhonu se ale neomezuje jen na bezkontaktní terminály, podobně pohodlně lze totiž uhradit nákup také v aplikacích. A první, kdo tuto možnost zavádí, je Pilulka.cz

Pilulka se tak stává první ryze českou aplikací, ve které můžete zaplatit pomocí Apple Pay. Nová platební metoda byla do aplikace implementována díky spolupráci se společností PayU. Pro zákazníky je podpora Apple Pay v aplikaci jednoznačně přínosná – majitelé iPhonů a iPadů totiž v Pilulce dělají čtvrtinu všech nákupů.

„Pilulka.cz je lídr v digitalizaci lékárenství. Snažíme se tento segment, tradičně konzervativní, inovovat a technologicky posouvat dopředu. Jako první v oboru jsme spustili mobilní aplikaci, jako jediní máme vlastní vývojový tým pro iOS a Android. Dnes na náš e-shop přichází přes 50 procent zákazníků z mobilu,“ říká Michal Hanáček, ředitel Pilulka.cz.

Právě díky PayU nabídl Apple Pay také web postovnezdarma.cz, jenž se stal vůbec prvním tuzemským e-shopem, ve kterém je možné zaplatit pomocí Touch ID na MacBooku. Za pomoci PayU by tak službu mohlo v brzké době nabídnout více českých prodejců.

Krátce po příchodu Apple Pay do Česka přislíbili podporu ve svých aplikacích i T-Mobile a Alza.cz. Největší český prodejce má v plánu službu později nabídnout také přímo na svých stránkách, konkrétní termín ale zatím nebyl oznámen.

Kromě Pilulky je možné přes Apple Pay zaplatit v řadě dalších aplikací, které mají se službou zkušenosti už ze zahraničí. Řadí se mezi ně nově Wolt či Flixbus, a dále také Booking, ASOS, Adidas, Ryanair, HotelTonight, Fancy, GetYourGuide, Vueling Airlines, WorldRemit, Farfetch a TL EU.

Pilulka FB
.