Zavřít reklamu

Počasí konečně již nějakou dobu přeje letnímu plavání ve venkovních bazénech, v řece nebo v rybníce. Pokud chcete mít přehled o tom, jak se vám při vašem plavání dařilo, můžete k měření vaší plavecké aktivity použít Apple Watch. V dnešním článku vám představíme pětici začátečnických tipů pro plavání s chytrými hodinkami od Applu.

Bazén vs. otevřená voda

V novějších verzích operačního systému watchOS najdete více vodních aktivit – systém vám nabídne možnost zaznamenání vodních sportů, plavání v bazénu, plavání na otevřené vodě a další. Pokud chcete, aby měření vašeho plavání bylo opravdu co nejpřesnější, věnujte pozornost druhu cvičení, které volíte. Pro plavání v bazénu s měřením počtu bazénů spusťte na svých Apple Watch aplikaci Cvičení, zvolte Plavání v bazénu a nezapomeňte zadat délku bazénu. Délku přidáváte klepnutím na tlačítka „+“ a „-“ po stranách. Po zadání délky klepněte na Spustit.

Následná péče

Hodinky Apple Watch disponují voděodolností, která vám sice neumožní se s nimi potápět, bez obav se ale s nimi můžete věnovat tradičnímu plavání. Pokud na svých Apple Watch zahájíte v aplikaci Cvičení jakoukoliv vodní aktivitu, dojde automaticky k uzamčení vašich hodinek. Po dokončení cvičení budete muset otáčením digitální korunky odemknout displej vašich Apple Watch, a zároveň dojde k vypuzení vody z hodinek. Tím ale vaše následná péče o Apple Watch nemusí končit. Jakmile to bude možné, zamkněte displej svých Apple Watch klepnutím na ikonku kapky v Ovládacím centru a opatrně je ještě jednou propláchněte proudem čisté vody. Poté několikrát opakujte proces uzamčení displeje a vypuzení vody.

Pozastavení a obnovení cvičení

Zahájili jste na svých Apple Watch plavecké cvičení a potřebujete si v jeho průběhu odpočinout? Kvůli přerušení cvičení nemusíte odemykat displej vašich hodinek a provádět pozastavení ručně. Stačí v průběhu cvičení stisknout digitální korunku a postranní tlačítko hodinek, jako kdybyste chtěli pořídit snímek obrazovky. Pro obnovení cvičení opět stiskněte digitální korunku a postranní tlačítko. Operační systém watchOS sice nabízí automatickou detekci přerušení aktivity, ta ale nemusí za všech okolností fungovat přesně.

Navazování aktivit

Věnujete se bezprostředně po plavání například běhu nebo jízdě na kole? Nemusíte manuálně ukončovat vodní cvičení a poté zadávat ručně novou aktivitu. Jakmile dokončíte své plavání a chystáte se přejít na jinou aktivitu, odemkněte své Apple Watch a jednoduše posuňte obrazovku směrem doprava. Klepněte na tlačítko „+“ a poté stačí už jen vybrat požadovaný druh nové fyzické aktivity.

Nejen nativní Cvičení

K měření vaší plavecké aktivity na Apple Watch nemusíte nutně využívat jen nativní aplikaci Cvičení. App Store nabízí zajímavé aplikace třetích stran, s jejichž pomocí můžete měřit řadu parametrů vaší plavecké aktivity. Mezi oblíbené patří například MySwimPro nebo Swim.com, využít ale můžete také některou z víceúčelových sportovních aplikací, jako je třeba populární Strava.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více