Zavřít reklamu

Po delší odmlce se na YouTube objevilo video zachycující aktuální stav Apple Parku. Tentokrát je zhruba dvakrát až třikrát delší než obvykle a kromě videa jako takového jsme se dočkali i zajímavých informací od jeho autora. Jak se zdá, podobným záznamům, které jsou pořízeny z dronů pohybujících se nad areálem, zvoní umíráček a je poměrně jasné, že se jich na webu už příliš mnoho neobjeví…

Nejprve však k obsahu videa jako takovému. Z něj je jasně patrné, že se v Apple Parku již nic moc neděje – alespoň co se týče nějakého budování. Vše je v podstatě hotové a čeká se jen na to, až tráva zezelená a stromy obrostou listím. Včera zveřejněné video má navíc něco málo přes šest minut, takže si při jeho sledování užijete Apple Parku až až. Však si to také užijte, protože za měsíc už se podobné video objevit nemusí. Autor se totiž rozpovídal o tom, co se při natáčení v poslední době děje.

Podle něj musela společnost Apple investovat do systému „vzdušné ochrany“ před drony. Při natáčení se mu stává, že k němu do deseti minut dorazí speciální hlídka, která ho požádá o přerušení natáčení a opuštění „vzdušného prostoru“ nad Apple Parkem. Tato hlídka se objeví vždy, relativně rychle a přesně na místě, ze kterého autor dron ovládá – bez ohledu na to, kde se zrovna nachází (místa střídá).

Na základě těchto kroků se dá očekávat, že si Apple pořídil nějaký z nabízených bezpečnostních systémů, které jsou na kontrolu dronů určeny. Autor si myslí, že se jedná o první z kroků, které povedou k úplné eliminaci pohybu dronů ve vzduchu nad areálem Apple Parku. Tento krok je však ze strany Applu logický, neboť se v areálu již běžně pracuje a Tim Cook zde přijímá všelijaké VIP návštěvy. Jedná se tak o eliminaci potenciálního bezpečnostního rizika, kterým drony zcela jistě jsou, ať už v rukou sebe-zkušenějšího pilota.

Zdroj: 9to5mac

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.