Zavřít reklamu

 Ty nejlepší specifikace a nejvyšší výkon nemusí být vždy to nejdůležitější. Anebo ano? Konkurence se stále předhání v tom, kdo přinese něčeho nejvíc, ať už je to rozlišení fotoaparátu nebo třeba rychlosti nabíjení. Veletrh MWC22 pak ukázal, co si jednotlivé společnosti chystají pro své zákazníky v následujících měsících. V určitém ohledu se ani podovnání s produkty Applu samozřejmě nevyhneme. Jsou zde zajímavé přenosné počítače, stejně jako smartphony nebo technologie rychlého nabíjení, kterou by iPhone zoufale potřeboval. 

Řada Samsung Galaxy Book2 

Společnost Samsung nestojí jen za mobilními zařízeními, TV a AV technikou či domácími spotřebiči. Již delší dobu se totiž snaží i o výrobu přenosných počítačů, které samozřejmě také nesou označení Galaxy. Novinky disponují dotykovými displeji s podporou pera S Pen a těží zejména ze vzájemné spolupráce s Microsoftem, protože jedou na Windows 11, ve kterém už spustíte androidové aplikace, ale klidně můžete použít i tablet Samsungu jako druhý displej. Jedinou pihou na kráse je, že v České republice nebudou modely Galaxy Book2 Pro, Galaxy Book2 Pro 360 a Galaxy Book2 Bussines dostupné. Tak třeba s příští generací. Je škoda, že si Samsung neuvědomuje sílu ekosystému produktů stejné značky, jako Apple, a nesnaží se poskytnout své řešení celosvětově.

Až 200W nabíjení 

Čínská společnost Realme představila novou technologii nabíjení, kterou nazývá UltraDart. Ta má být schopna nabíjet smartphony výkonem 100 až 200 W, přičemž první zařízení, které by mělo technologii podporovat, má být smartphone Realme GT Neo3. Ten sice zvládne „jen“ 150 W, i tak se ale bude jednat o průkopníka v rychlostech nabíjení. Společnost Realme pak není radno úplně podceňovat, protože rapidně roste, kdy u zákazníků boduje především kvalitní výbavou dostupnou za přijatelné ceny. Technologie UltraDart pak má dokázat nabít smartphone z 0 na 50 % za pouhých 5 minut, což je skutečně impozantní. Po tisícovce cyklech by navíc měla mít baterie pořád 80 % své kapacity.

nabíjení

Honor Magic4 

Na letošním MWC jsme se moc telefonů, tedy těch, které patří do té nejvyšší kategorie, nedočkali. Vlastně se jedná jen o Oppo Find X5 Pro a právě smartphony společnosti Honor z řady Magic4. Zajímavá není ani tak jejich specifikace, do které spadá LTPO OLED displej s velikostí 6,81 palců a obnovovací frekvencí 120 Hz, čip Snapdragon 8 Gen 1 s 8 nebo 12 GB operační a 128 až 512 GB vnitřní paměti, nebo v případě vyššího modelu 64MPx periskopický teleobjektiv s 3,5× optickým a 100× digitálním přiblížením a hloubkovým ToF 3D senzorem. To hlavní je, že je Honor zpět, protože po uvalení sankcí ze strany USA už nabízí Google Play i funkce Googlu.

Nokia a modely pro nenáročné 

Je pravda, že se více mluví o těch zařízeních, která jsou narvaná technologiemi, a která mají také patřičně vysokou cenovku. O těch z druhého spektra se mluví o poznání méně, i když i ty mají svou skutečně početnou skupinu uživatelů. U Applu žádný low-end model jeho iPhonu nenajdete, ale dřívější jednička, značka Nokia, se snaží pořád udržet tempu trhu. Na MWC22 však místo toho nejlepšího představila to nejhorší. I když to není to nejideálnější označení.

Nokia-C21-Plus-emotional-920x606

Nokia tak uvedla trio modelů s označením C21, C21 Plus a C2 2nd Edition. Jejich výhodou není jen cena, ale to, že na nich jede ořezaný Android 11 Go, takže po těchto modelech sáhnou skutečně základní uživatelé. S rukou na srdci se dá říci, že i iOS Applu značně kyne a člověk se v něm začíná pomalu ztrácet. Android však myslí i na ty méně zkušené. Nejvybavenější z řady disponuje 6,5“ displejem s rozlišením 1 600 × 720 pixelů a 13MPx fotoaparátem doplněným 2MPx hloubkovým snímačem. 

.