iWant

Face ID je stavěno na rozpoznání jednoho obličeje. Podpora více uživatelů se nechystá

iWant

Pokud jste někdy měli (nebo stále máte) nějaké zařízení s Touch ID, pravděpodobně na něm máte kromě svých prstů autorizované otisky ještě dalších lidí, kteří vaše zařízení používají. Ať už je to manžel/manželka, či přítel/přítelkyně. Apple v rámci iOS umožňuje přidání velkého počtu prstů (5) a nastavení přístupu pro více uživatelů tak není žádný velký problém. V případě iPhonu X a Face ID je to však diametrálně odlišné. Face ID podporuje jen jeden obličej pro autorizaci a jak se nyní ukázalo, Apple na tom v nejbližší době neplánuje nic měnit. Face ID tak bude vždy autorizační metodou pro jednoho konkrétního uživatele.

V e-mailové komunikaci to sdělil šéf softwarového vývoje, Craig Federighi. V první řadě jednomu zákazníkovi napsal, že ani Touch ID nikdy nebylo zamýšleno jako bezpečnostní řešení, které by podporovalo více uživatelů. Že si to takto nastavili uživatelé samotní. Původně se předpokládalo, že si Touch ID nastaví majitel zařízení na palec a ukazováček obou rukou, plus bude mít jeden další profil k dispozici navíc.

V mailu Federighi uvedl že je možné, že bude někdy v budoucnu Face ID schopné rozpoznat a autorizovat i jiné uživatele, v současné době je to však směr, kterým se vývoj neubírá. V Applu se o podobném kroku vůbec nehovoří a v blízké budoucnosti bychom ho tak neměli očekávat. Celý text mailové korespondence si můžete přečíst na obrázku výše. Původně se s ním pochlubil uživatel redditu, který se zajímal o Face ID a jeho možná vylepšení.

Zdroj: Reddit