Zavřít reklamu

Jablíčkáři už delší dobu debatují nad novinkami, kterých by se mohly dočkat sluchátka Apple AirPods. Samozřejmě nejčastěji se mluví o celkovém vylepšení zvuku či výdrže baterie. To jsou ostatně jedny z nejdůležitějších vlastností. Celý vývoj by se však mohl posunout o hned několik kroků dál. Podle nově dostupných informací si totiž Apple pohrává s myšlenkou kompletního redesignu nabíjecího pouzdra.

Apple si již v září 2021 nechal zaregistrovat poměrně zajímavý patent, k jehož publikaci došlo teprve nedávno. V něm následně popisuje a na ilustracích vykresluje přepracované nabíjecí pouzdro, jehož přední stranu následně zdobí dotykový displej, určený k ovládání sluchátek, přehrávání a dalších možností. Není se proto čemu divit, že tato novinka na sebe upoutala notnou dávku pozornosti. Tím však narážíme na zcela zásadní otázku. Přestože takové vylepšení vypadá poměrně zajímavě, otázkou zní, zdali jej vůbec potřebujeme.

Co nabídnou AirPods s displejem

Než se přesuneme ke zmiňované otázce, pojďme si ještě v rychlosti shrnout, k čemu by displej vlastně mohl sloužit. Apple přímo v textaci patentu popisuje hned několik možných scénářů. Podle toho by jej šlo použít například k ovládání přehrávání Apple Music, což by také doplňovala takzvaná poklepová odezva. Bez vytahování telefonu by tak jablíčkáři mohli kompletně ovládat celé přehrávání, od hlasitosti, přes jednotlivé skladby, až po aktivaci režimů aktivního potlačení zvuku či režimu propustnosti. Stejně tak by mohla přijít podpora pro aktivaci Siri, či implementace dalších čipů, které by AirPods obohatily o nativní aplikace jako Kalendář, Mail, Telefon, Zprávy, Počasí, Mapy a další.

AirPods Pro s dotykovým displejem od MacRumors
Koncept AirPods Pro od MacRumors

Potřebují AirPods dotykový displej?

Nyní už k tomu nejdůležitějšímu. Potřebují AirPods dotykový displej? Jak už jsme uvedli výše, na první pohled se jedná o perfektní vylepšení, které znatelně rozšíří celkové možnosti jablečných bezdrátových sluchátek. Ve finále však takové rozšíření nedává úplně smysl. Nabíjecí pouzdro jako takové totiž většinou nevytahujeme a máme jej schované, povětšinou v kapse, kde se stejně tak nachází i iPhone. V tomto směru narážíme na zcela zásadní problém. Proč by měl jablíčkář sáhnout po nabíjecím pouzdru AirPods a následně si své záležitosti řešit prostřednictvím jeho menšího displeje, když může naprosto stejně vytáhnout rovnou celý telefon, který je v tomto ohledu podstatně komfortnějším řešením.

V praxi už AirPods s vlastním dotykovým displejem tak užitečné nejsou, ba právě naopak. Ve finále se tak může jednat o víceméně zbytečné vylepšení, které si u jablíčkářů nenajde své využití. Ve finále to však může dopadnout přesně obráceně – kdy se takováto změna stane obrovsky populární. V takovém případě by však Apple musel přinést ještě další změny. Jablíčkáři by například rádi viděli, kdyby jablečná společnost pouzdro navíc obohatila i o datové úložiště. Z AirPods by se tak v jisté podobě mohl stát multimediální přehrávač, podobně jako iPod, který by dokázal fungovat samostatně, nezávisle na iPhonu. To by mohli ocenit například sportovci. Ti by se při cvičení či trénincích kompletně obešli bez svého telefonu a bohatě si vystačili s pouhými sluchátky. Jak na takovouto potenciální novinku nahlížíte vy?

.