Zavřít reklamu

Pokud chcete v dnešní době poslouchat hudbu, tak uděláte nejlépe v případě, že si předplatíte nějakou streamovací službu. Mezi největší kandidáty se řadí Spotify a Apple Music s tím, že první jmenovaná služba je nejpopulárnější. Díky hudebním streamovacím službám můžete mít miliony skladeb, alb a playlistů ve své kapse, a to bez nutnosti ručního nahrávání hudby do iPhonu – stačí, abyste zaplatili měsíční poplatek. Streamování probíhá tak, že se obsah nenachází v úložišti vašeho zařízení, ale přehrává se ze serverů služby, tudíž musíte být připojeni k internetu. Wi-Fi a mobilní data má však v dnešní době už prakticky každý.

Používáte Spotify? Takto můžete na iPhone jednoduše uvolnit místo v úložišti

Dobrou zprávou ale je, že Spotify po předplacení nabízí možnost pro stažení vybraných skladeb, alb či playlistů do paměti zařízení. To znamená, že si pak hudbu můžete pustit kdykoliv a kdekoliv, bez nutnosti aktivního připojení k internetu. Avšak čím více hudby si do paměti uložíte, tak tím méně volného úložiště pro ostatní data a aplikace vám zbude. Jestliže již nemáte místo v úložišti a nechce se vám ručně kontrolovat veškerý stažený obsah ze Spotify, tak jej můžete pomocí pár klepnutí odstranit a uvolnit tak hromadu místa v úložišti. Stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do aplikace Spotify.
  • Jakmile tak učiníte, tak na hlavní stránce vpravo nahoře klepněte na ozubené kolo.
  • Tímto se ocitnete v nastavení Spotify, kde sjeďte o něco níže.
  • V seznamu kategorií najděte tu s názvem Uložení a rozklikněte ji.
  • Zde už jen stačí, abyste klepnuli na tlačítko Odebrat všechny stažené skladby.
  • Po klepnutí na tuto možnost v dialogovém okně stiskněte možnost Odebrat.

Výše uvedeným způsobem tedy můžete na vašem iPhonu jednoduše uvolnit místo v úložišti, pokud využíváte streamovací službu Spotify. Jakmile tento postup provedete, tak se smažou veškeré stažené skladby, alba a playlisty z paměti zařízení, takže k nim nebudete moci přistupovat bez připojení k internetu. Ve výše uvedené sekci si ještě nahoře můžete přímo zobrazit graf využití úložiště – konkrétně si zde můžete zobrazit, kolik místa zabírají právě stažené skladby. Kromě toho tvoří Spotify také mezipaměť, součástí které jsou například obrázky alb apod. I mezipaměť Spotify můžete čas od času vyčistit, čímž získáte další místo v úložišti navíc. Stačí klepnout na Vymazat mezipaměť, a poté krok potvrdit.

.