Zavřít reklamu

Operační systém iOS 14 s sebou přinesl řadu zajímavých novinek a změn. Po letech se jablíčkáři dočkali možnosti přidávání widgetů na domovskou obrazovku, přičemž stejně tak přišla i spousta novinek do nativních Zpráv, Safari, možnost App Clips a řada dalších. Zároveň Apple vsadil na ještě jednu poměrně zajímavou vychytávku – takzvanou Knihovnu aplikací. iPhony byly předtím typické tím, že všechny aplikace shromažďovaly rovnou na plochách, zatímco něco jako knihovnu měly naopak telefony s Androidem.

Apple se ale rozhodl pro změnu a jablíčkářům přinesl druhou možnost, díky čemuž si mohou vybrat, který přístup je pro ně lepší. Řada jablíčkářů ale s Knihovnou aplikací spokojena není a namísto toho se spoléhají na tradiční přístup. Svým způsobem je to však vina Applu, který by tento neduh mohl poměrně jednoduše vyřešit tím, kdyby přinesl pořádné vylepšení propůjčující jablíčkářům více možností. Pojďme si tedy společně posvítit na to, jak by gigant mohl vylepšit takzvanou Knihovnu aplikací.

Jaké změny potřebuje Knihovna aplikací

Jablíčkáři si v souvislosti s Knihovnou aplikací nejčastěji stěžují na jedno a to samé – způsob řazení jednotlivých aplikací. Ty jsou řazeny do složek na základě typu aplikace, díky čemuž tak můžeme brouzdat mezi kategoriemi jako Sociální sítě, Utility, Tvořivost, Zábava, Informace a četba, Produktivita, Nakupování, Finance, Navigace, Cestování, Nákupy a jídlo, Zdraví a fitness, Hry, Produktivita a finance, Jiné. Úplně nahoře se ještě nabízí dvě složky – Návrhy a Naposledy přidáno – které se mění průběžně.

Ačkoliv na první pohled může tento způsob rozřazení vypadat relativně uspokojivě, ne každému musí nutně vyhovovat. Jakožto uživatelé totiž nad řazením nemáme žádnou moc, jelikož vše za nás vykonává přímo iPhone. Běžně se tedy může stát, že některé appky budou ve složce, kde byste je rozhodně nečekali. Právě za tohle Apple čelí největší kritice. Podle slov a proseb samotných jablíčkářů by nejlepším řešením bylo, kdyby do celého procesu mohl zasáhnout každý uživatel a rozřazení si udělat sám, dle vlastních představ a potřeb.

knihovna aplikací ios 14

Dočkáme se této změny?

Na druhou stranu je otázkou, zda se takovéto změny někdy dočkáme. Jablíčkáři totiž svým způsobem volají po něčem, co už léta mají k dispozici – akorát ne v rámci Knihovny aplikací, ale přímo na plochách. Ostatně to je také hlavní důvod, proč množství uživatelů Knihovnu aplikací zcela přehlíží a nadále si vše řadí sama na ploše. Uvítali byste takovouto změnu? Případně používáte vůbec knihovnu, nebo jste věrni tradičnímu způsobu?

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Knihovna je naprd. Radi si to podle sebe a je v tom bordel… Ale abecedne razeni aplikaci je supr.. Jeste by mohlo byt v tomhletom seznamu i ty cervene tecky s poctem notifikaci…

celý text

Čtěte více.