Zavřít reklamu

Tento týden budeme v našem seriálu o nativních aplikacích Applu pokračovat v rozboru Keynote pro iPhone. V tomto díle se blíže zaměříme na práci se snímky a přiblížíme si také detaily a postup jejich úprav.

V aplikaci Keynote pro všechny Apple platformy můžete bez problémů libovolně měnit velikost vytvořených snímků tak, aby se vešly na displeje a monitory zařízení s různým poměrem stran. Pro změnu velikosti klepněte na ikonku tří teček v kroužku na panelu v horní části displeje iPhonu. Klepněte na Nastavení dokumentu a poté na liště v dolní části displeje zvolte Velikost snímku. V nabídce, která se vám zobrazí pod snímkem, zvolte požadovaný poměr stran, a po dokončení změn klepněte na Hotovo v pravém horním rohu displeje.

V Keynote na iPhonu můžete také snadno měnit pozadí snímků. Stačí v panelu na levé straně displeje vybrat snímek, se kterým chcete pracovat. Poté v horní části displeje klepněte na ikonku štětce a v menu, které se vám zobrazí ve spodní části displeje, zvolte kartu Vzhled. V sekci Pozadí pak můžete vybrat, zda u daného snímku zvolíte na pozadí jednolitou barvu, dvoubarevný přechod, nebo třeba obrázek. Pokud chcete k vybranému snímku v Keynote na iPhonu přidat ohraničení, musíte nejprve na snímek přidat čtvercový tvar. Ten přidáte tak, že na liště v horní části obrazovky klepněte na ikonku “+”, poté na symbol tvarů (viz galerii), a z nabídky vyberete čtverec nebo zaoblený obdélník. Přetažením modrých bodů po obvodu čtverce ho upravíte tak, aby tvořil ohraničení vybraného snímku. Poté na horní liště klepněte na ikonku štětce -> Styl -> Výplň -> Předvolba, kde zvolíte variantu Žádná. Klepnutím na šipku v levém horním rohu menu ve spodní části displeje se vraťte do sekce Styl, kde klepnutím aktivujete možnost Ohraničení a následně nastavíte požadované prvky podle svých představ.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více