Zavřít reklamu

Šachy jsou královská hra, a i přesto pokud jste si mysleli, že zde už není co vymýšlet, tak jste se pletli. GoChess je totiž robotická šachovnice, na které může být vaším protihráčem kdokoli a kdekoli. Vypadá to pak, jako kdybyste hráli s duchem. Úspěch to ale má. 

Šachy jsou považovány za nejdokonalejší strategickou hru, která se hraje již po staletí (moderní podoba vznikla v 15. století). Svou nadčasovou krásou okouzlila hráče všech úrovní dovedností, od králů a královen až po velmistry. Díky svým jednoduchým pravidlům a bohaté komplexnosti mají šachy sílu vyzvat vaši mysl a strategické uvažování a zároveň poskytnout hodiny zábavy.

GoChes je první skutečně robotická šachovnice na světě ozvláštněná umělou inteligencí, kde není vzdálenost překážkou. Samozřejmě zde můžete hrát tváří v tvář, váš protihráč ale může být kdekoli, kde šachovnici ovládá skrze aplikaci, a vám se podle toho na ní pohybují figurky. Zážitek to musí být jistě poněkud nevšední. 

Je to jako kouzlo 

Jistě že se jedná o probíhající projekt v rámci Kickstarteru, kde jej podpořilo již více jak 2 300 hráčů, jejichž příspěvek překonal cílovou částku více jak 40x, a to do konce kampaně zbývá ještě více jak 40 dní. Když se totiž podíváte na promo video produktu, vypadá to jako kouzlo, když váš neviditelný soupeř táhne figurkou. 

Pod povrchem hrací plochy se ale skrývá patentovaný robotický mechanismus, který automaticky posouvá figurky odrážející tahy vašeho vzdáleného soupeře. Můžete tak snadno vyzvat kohokoli po celém světě. Roboti navíc umí pohybovat několika figurkami současně, takže třeba při stavění nové hry nemusíte čekat, než se jedna figurka po druhé ustaví na správné místo. Vše je otázkou chvilky, vše je také plynulé a maximálně tiché.

Tento systém vám navíc umožní ukládat si hru a následně na ní navázat, stejně jako vám roboti nastaví herní plochu podle daných scénářů, kdy se je můžete pokusit odehrát. Protože je pak celá šachovnice podsvícená, tak vám za pomoci AI může i napovídat další tah, když se učíte různé strategie. Ukazuje ale i alternativní nebo ty vyloženě špatné tahy. 

Díky tipům a zpětné vazbě v reálném čase si navíc hráči různých úrovní a věkových kategorií mohou užívat společného hraní, přičemž pro jednoho je to náročná hra, pro druhého osobní koučink a pro oba kvalitně strávený čas. Cena startuje na 199 dolarech (cca 4 400 Kč) a předpokládané datum doručení je stanoveno až na květen příštího roku. Více o kampani se dozvíte zde. 

.