Zavřít reklamu

Mezi užitečné nativní aplikace na iPhonu patří Soubory, sloužící k zobrazování a otevírání dokumentů, stejně jako k další práci se soubory a složkami. V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu se blíže podíváme právě na Soubory.

Po spuštění nativních souborů si na liště ve spodní části obrazovky můžete všimnout dvou položek – Historie a Prohlížení. V sekci Historie najdete nedávno otevřené soubory. Soubor, místo nebo složku v kterémkoliv umístění v nativních Souborech zobrazíte jednoduše klepnutím – daná položka se zobrazí v příslušné aplikaci. Pokud nemáte na svém iPhonu nainstalovanou potřebnou aplikaci, zobrazí se vám náhled položky v aplikaci Rychlý náhled. K vyhledání konkrétního souboru nebo složky použijte vyhledávací lištu v horní části displeje. V pravém horním rohu displeje najdete ikonku tří teček s linkami – po kliknutí na tuto ikonku můžete přepínat mezi zobrazením seznamu a ikon, vytvořit novou složku, vybrat více souborů najednou, připojit se ke vzdálenému serveru, zahájit skenování dokumentu nebo změnit způsob řazení souborů podle názvu, data, velikosti, typu či značky.

Pro přejmenování, zkomprimování nebo další úpravy souborů či složek dlouze podržte název vybrané položky a poté v menu zvolte požadovanou akci. Pokud chcete provést úpravy více souborů najednou, klepněte nejprve na ikonku tří teček v pravém horním rohu, zvolte Vybrat, vyberte požadované položky a na liště ve spodní části displeje vyberte požadovanou akci. Po skončení úprav klepněte na Hotovo. Nativní Soubory na iPhonu můžete využít také k ukládání souborů a složek na iCloud Drivu. Pro nastavení iCloud Drivu v Souborech spusťte na svém iPhonu Nastavení, klepněte na panel s vaším jménem a aktivujte iCloud Drive. iCloud Drive se posléze objeví v Souborech po klepnutí na Prohlížení -> Umístění.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Ještě bych dodal možnost skenování dokumentů, odpadá tak nutnost používání aplikací třetích stran.

    Jestli ti tohle pseudoskenování stačí, tak asi jo. Pokud ale chceš víc než jen fotku dokumentu, tak stejně musíš sáhnout po aplikaci někoho jiného, kde ti to nabídne OCR a můžeš text v dokumentu využít.

    Pokud chceš opravdu skenovat dokumenty, stejně na to potřebuješ jinou aplikaci. A když pak ten naskenovaný dokument uložíš do aplikace Soubory, tak je to pořád k ničemu, protože tam podle obsahu nic nenajdeš. Musel bys ten dokument uložit do poznámky v aplikaci Poznámky a pak můžeš vyhledávat podle textu v tom dokumentu. Jen musí být oskenovaný opravdu v jiné aplikaci, s OCR.

celý text

Čtěte více.