Zavřít reklamu

Nativní aplikace Zdraví v iPhonu je poměrně komplexním nástrojem, proto se jí budeme věnovat v průběhu několika dílů našeho seriálu. V tom dnešním se blíže podíváme na sledování hlasitosti zvuků a nastavení rozvrhů spánku.

Pokud kromě iPhonu vlastníte také Apple Watch, jistě víte o funkci kontroly hluku. Údaje, související s touto funkcí, můžete spolu s údaji o hlasitosti ve sluchátkách zobrazit v přehledu v nativním Zdraví na vašem iPhonu – stačí jen připojit sluchátka a údaje se začnou automaticky načítat. Oznámení o hlasitých zvucích se automaticky zaznamenávají do Zdraví – pro jejich zobrazení klepněte v aplikaci Zdraví v dolní liště na Přehled -> Sluch -> Oznámení o sluchátkách. Pokud máte se svým iPhonem spárované také své Apple Watch, můžete na nich aktivovat funkci Hluk. Hodinky pak budou automaticky odesílat informace o hlasitosti zvuků v okoli do aplikace Zdraví. Podrobnosti aplikace Hluk nastavíte na svých Apple Watch v Nastavení -> Hluk.

V nativní aplikaci Zdraví na svém iPhonu si můžete nastavit také rozvrhy spánku spolu s nočním klidem, budíkem a večerkou, přičemž pro každý den si můžete nastavit jiný rozvrh. Pro nastavení rozvrhu spánku spusťte na svém iPhonu Zdraví, vpravo dole klepněte na Prohlížení a poté na Spánek – potřebné parametry nastavíte v sekci Váš rozvrh. Pokud na stránce nastavení zajedete až dolů, můžete si nastavit také zkratky pro noční klid – například zhasnutí žárovky, spuštění Spotify nebo aktivaci konkrétní aplikace. V Nastavení -> Ovládací centrum si můžete také do Ovládací centra přidat ikonku Režimu spánku – poté, co na ni klepnete, se automaticky aktivuje Noční klid a obrazovka vašeho iPhonu (případně Apple Watch) se automaticky zamkne a ztlumí. Nebudete dostávat žádné notifikace.

.