Zavřít reklamu

Zkratky jsou velmi užitečná nativní aplikace, která vám usnadní práci s vaším iPhonem, ovládání chytré domácnosti, přehrávání médií, práci se soubory a spoustu dalších věcí. Právě Zkratkám se budeme věnovat v následujících dílech našeho seriálu o nativních aplikacích Appu, a v úvodní části si tradičně shrneme naprosté základy.

Zkratky jsou nástrojem, který vám na vašem Apple zařízení umožní zjednodušit nebo zrychlit běžné úkony a provést je pomocí jediného klepnutí nebo příkazu Siri. Zkratka může sestávat budťo z jednoho jediného kroku, nebo z celého řetězce různých příkazů. Můžete si je vytvořit sami, vybrat si je z galerie nebo stáhnout z webu – například z této stránky.

Pokud v aplikaci Zkratky na vašem iPhonu klepnete na pravé straně panelu ve spodní části obrazovky na položku Galerie, zobrazí se vám přehled zkratek, které si můžete přidat do své sbírky. Zkratky jsou v galerii přehledně uspořádány podle kategorií. Po klepnutí na Zobrazit vše si můžete prohlédnout veškeré zkratky, které daná kategorie nabízí. V galerii můžete využít také vyhledávací panel v horní části obrazovky. 

Pro přidání zkratky z galerie do vaší sbírky klepněte nejprve v galerii na vybranou zkratku a poté klepněte na Přidat zkratku. Pokud se rozhodnete zkratku upravit, přejděte do seznamu vlastních zkratek klepnutím na tlačítko Moje zkratky v levém dolním rohu displeje a zkratku upravte po klepnutí na ikonku tří teček. Po dokončení úprav klepněte na Hotovo.  Kromě zkratek z galerie můžete do svého seznamu přidat také zkratky, které vytvořili jiní uživatelé. Sdílené zkratky jsou ale považovány za nedůvěryhodné a je zapotřebí je schválit. Na svém iPhonu spusťte Nastavení -> Zkratky. Zde aktivujte položku Povolit nedůvěryhodné a potvrďte. Sdílené zkratky pak můžete stahovat z webů v Safari na vašem iPhonu.

.