Zavřít reklamu

Na začátku letošního týdne se konala letošní první Apple Keynote, na které jablečná společnost představila hned několik nových produktů. Konkrétně se jednalo o fialový iPhone 12 (mini), lokalizační přívěšky AirTags, novou generaci Apple TV, přepracovaný iMac a vylepšený iPad Pro. Co se týče prvních dvou produktů, tedy fialového iPhonu 12 a lokalizačních přívěšků AirTags, tak u nich Apple uvedl, že jejich předobjednávky odstartují již 23. dubna, a to klasicky ve 14:00 našeho času – to znamená, že právě nyní. Chcete-li být mezi prvními majiteli těchto novinek, tak si je stačí předobjednat.

Na příchod lokalizačních přívěšků AirTags čekali jableční nadšenci po dobu několika dlouhých měsíců, ne-li let. Původně se očekávalo, že se jejich představení s jistotou dočkáme na jedné ze třech Apple Keynote, které proběhly na konci minulého roku. Když k představení nedošlo, tak si mnoho jedinců začalo pohrávat s myšlenkou, že AirTags skončí jako nabíjecí podložka AirPower, tedy že dojde k ukončení vývoje a produktu se nikdy nedočkáme. Naštěstí se ale tento scénář neodehrál a AirTagy jsou doopravdy tady. Vypíchnout u nich můžeme především to, že dokáží polohu předmětu určit i poté, co se od nich vzdálíte. Fungují totiž díky sítě služby Najít a jednoduše řečeno k určení jejich polohy mohou posloužit stovky milionů iPhonů a iPadů od uživatelů po celém světě, kteří okolo ztraceného AirTagu projdou. Jablečné lokalizační přívěšky také disponují čipem U1 pro naprosto přesné určení polohy, při ztrátě si pak může kontakt a další informace o předmětu, respektive o AirTagu, prohlédnout každý, kdo má telefon s NFC, tedy i uživatelé Androidu. Abyste si mohli přívěšek kamkoliv připnout, budete si muset pořídit také klíčenku.

Představí výše zmíněných lokalizačních přívěšků AirTags bylo relativně očekávané. S čím jsme však rozhodně nepočítali bylo to, že by Apple mohl představit nový iPhone. Zbrusu nového iPhonu jsme se doopravdy nedočkali, Tim Cook však v úvodu představil nový iPhone 12 (mini) Purple, který se oproti ostatním iPhonům 12 liší pouze v barevném provedení. Jestliže vám tedy fialové zpracování v seznamu dostupných barev chybělo, tak nyní můžete začít jásat. Oproti loňskému iPhonu 11 se fialová barva u „dvanáctky“ liší, podle prvních recenzí je o něco tmavší a více vtahující. Ničím jiným než barvou se tedy fialový iPhone 12 (mini) oproti svým starším bratříčkům neliší. To znamená, že nabízí 6.1″, respektive 5.4″, OLED displej s označením Super Retina XDR. V útrobách pak tebe extra výkonný a úsporný čip A14 Bionic, těšit se můžete na perfektně zpracovanou fotosoustavu. Naprosto stejná je samozřejmě i cena – za iPhone 12 mini zaplatíte 21 990 Kč za 64 GB variantu, 23 490 Kč za 128 GB variantu a 26 490 Kč za 256 GB, u iPhonu 12 zaplatíte 24 990 Kč za 64 GB variantu, 26 490 Kč za 128 GB variantu a 27 490 Kč za 256 GB variantu. Nutno však podotknout, že výše uvedené ceny jsou převzaty z Online Storu Applu. Ceny u prodejců jako je Alza, Mobil Pohotovost, iStores a další jsou pak o 2 000 Kč nižší u všech modelů.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Prosím o definici barvy, která je „více vtahující“. Moc tomu nerozumím. Možná, že více upoutá, ale to je asi dost subjektivní. Mně se například více líbí barva u iPhone 11, je jemnější (světlejší). Ale barva telefonu, jako téma pro keynote mi připadá již jako úpadek. Nebo už je nějaký průzkum, že když spatří uživatelé fialovou, zjihnou a koupí? Asi mi něco uteklo… Já si telefonu vážím a mám ho vždy v koženém pouzdře, tak je mi barva šum a fuk. O barvě uvažuji jen jako doplňkový faktor při výběru jako dárek.

celý text

Čtěte více.