Zavřít reklamu

V minulém díle našeho seriálu Technika bez očí jsme se věnovali tomu, jak vlastně pracuji na telefonu, které úkony vykonávám nejčastěji, a hlavně proč jsem zvolil právě iPhone 12 mini. Telefonu jsem dal pořádnou zatěžkávací zkoušku a v následujících řádcích bych se s vámi chtěl podělit o tom, jak jsem se zařízením spokojený, a jestli mě trápí jen průměrná výdrž baterie, která mezi uživateli vyvolává asi nejvíce kontroverzí.

Jak jsem ve výše přiloženém článku zmiňoval, nepatřím mezi uživatele, kteří by potřebovali na telefonu trávit čas 24 hodin denně. Na druhou stranu je ale pravda, že telefon ani nepoužívám málo a podprůměrná výdrž by mě rozhodně omezovala – ještě s přihlédnutím k cenovce, za kterou je smartphone nabízen. Během posledních dnů jsem nový jablečný telefon používal tak, jako jste využíval i ten starý. Ve zkratce tedy docházelo k občasnému poslechu hudby a sledování videí, kromě toho pak k prohlížení webových stránek a sociálních sítí. Nesmím samozřejmě zapomenout zmínit několikahodinovou práci, kdy byl mimo jiné iPad připojen k osobnímu hotspotu na iPhonu. Můj den začíná kolem 7:30, a po nabíječce jsem sáhl zhruba mezi 21:00 a 22:00, kdy na mém telefonu zbývalo posledních 6 % baterie.

Každý ale smartphone používá jinak, a tak jsem k situaci i přistupoval. Ve chvíli, kdy jsem jej od rána opravdu „žhavil“, mnoho času jsem trávil hraním her a sledování videí a v podstatě jsem jej nepustil z ruky, výdrž baterie rapidně klesla. Kolem 14:00 už jsem tak iPhone 12 mini s posledními 20 % baterie musel připojit k nabíječce. Naopak, pokud vaše zařízení užíváte nejčastěji k tomu, k čemu je primárně určené, a to telefonování, a sporadicky na něm napíšete zprávu, vyhledáte si informaci nebo jen několik desítek minut chodíte podle navigace, nebude vám činit potíže se dostat takřka na dvoudenní výdrž. Co ale určitě stojí za zmínku je, že mám na telefonu zapnutou clonu obrazovky, což zajišťuje, aby na něm nebylo nic vidět, zároveň však mám aktivovaný VoiceOver, který se na spotřebě podepíše opravdu znatelně.

iPhone 12 mini Jablíčkář

Pokud bychom se zaměřili na hodnoty, na které jsem se dostal, tak je výdrž se zapnutým odečítačem VoiceOver a zhasnutou obrazovkou velice podobná jako té, na kterou se dostane běžný uživatel se zapnutým displejem a vypnutým VoiceOverem. Pokud jste tedy zrakově znevýhodněný uživatel a řadíte se mezi ty, kteří mají k jedné ruce přirostlou bílou hůl a ke druhé telefon, anebo se telefonu věnujete více než pozornosti při chůzi, tak se pro vás iPhone 12 mini tak úplně nehodí. Jestli však takto nároční uživatelé nejste, iPhone 12 mini bych vám rozhodně naopak doporučil. V dalším díle tohoto seriálu se dozvíte, proč mi, jakožto zrakově znevýhodněnému, přijde vhodný malý telefon, a z jakého důvodu je na iPhonu 12 mini z pohledu zrakově znevýhodněného uživatele jen těžké hledat nedostatky.

.