Zavřít reklamu

I když má Apple statut ikonické společnosti, neznamená to, že by musel být ze zaměstnaneckého hlediska tím úplně nejlepším. Ne nadarmo se totiž říká, že peníze jsou až na prvním místě. A mít v životopisu práci u Applu, asi také není k zahození. Když se pak objeví lepší nabídka, mnozí zaměstnanci Apple rádi opustí. Zde najdete ty významnější, u kterých k tomu došlo letos. 

Sam Jadallah – vedoucí HomeKitu 

Sam byl u Applu tři roky, kam přešel od jednoho z největších konkurentů společnosti, tedy Microsoftu. Pracoval na pozici šéfa HomeKitu, z které nyní odchází z vlastní vůle. Dobrá zpráva to zrovna není, protož HomeKit má hodně velké rezervy a neustále doufáme, že se bude rozvíjet. Ostatně tomu napovídají i úniky o nové platformě homeOS.

Ron Okamoto – viceprezident pro vztahy s vývojáři 

Ron do společnosti Apple přišel už v roce 2001 a to původně z postu výkonného ředitele společnosti Adobe. Letos se z Applem rozloučil kvůli kauze Epic Games. Jako oficiální důvod je tedy uváděný prostý odchod do důchodu, jenže se tak stalo právě v období této soudní pře, takže tomu věří málokdo. 

 

Diogo Rau – vedoucího technického oddělení pro maloobchod a online nakupování 

Po dlouhých 10 letech Diogo letos opustil Apple, aby se připojil k firmě Lilly jakožto hlavní viceprezident a vrchní informační a digitální manažer. Diogo o svém odchodu řekl, že pro něho byla čest spolupracovat s kolegy a že Apple nastavil světový standard pro maloobchodní prodej.

Zaměstnanci projektu Apple Car 

Dave Scott měl na starosti vedení týmu zabývajícího se robotikou se značným zaměřeným na Apple Car. Ze společnosti pak odešel začátkem léta. Stejně jako Jaime Waydo, který vedl bezpečnostní tým zaměřující se na autonomní systémy a legislativní regulace, tedy opět post, který se točí převážně kolem Apple Car. V únoru pak společnost opustil Benjamin Lyon, který měl stát u projektu Titan hned od jeho zrodu. Největší ztrátou je zde však Doug Field, který působil ve společnosti Apple na pozici viceprezidenta pro speciální projekty a odešel do společnosti Ford.

Jony Ive a jeho „tým“ 

Jistě, tento designér ze společnosti Apple odešel již na konci roku 2019. Nicméně letos Apple opustila čtveřice designérů Wan Is, Chris Wilson, Patch Kessler a Jeff Tiller, kdy všichni pracovali pod křídly Jonyho a nyní přešli do jeho nové společnosti LoveFrom. Wan Si přitom u Applu pracoval dlouhých 16 let.

.