Zavřít reklamu

Některé barvy se prodávají lépe, jiné hůře. Hodně záleží na modelu telefonu i tom, kdo si jej kupuje. Osobně dávám přednost zajímavějším barvám, než tmavé nebo světlé, je ale pravda, že minimálně v řadě iPhonů Pro je výběr poněkud strohý. Základní řada se přitom opět rozšířila o novou barevnou variantu. Proč ale nedošlo právě i na model Pro? 

Dříve Apple dával novou barvu svým iPhonům jen nárazově, a většinou se jednalo o (PRODUCT)RED červenou, s jejíž koupí jste přispěli pro dobro věci. To ale byly doby před iPhonem X. Jarní tradici s uváděním nových barev zavedl až s generací iPhonů 12, kterým v dubnu 2021 přibyla fialová varianta – to však jen základním modelům.

Bylo proto poměrně velkým překvapením, že jsme se loni na jaře dočkali nové barvy v kompletním portfoliu. iPhonům 13 a 13 mini přibyla zelená, iPhonům 13 Pro a 13 Pro Max pak Alpsky zelená. Podle situace v letošním roce to tak vypadá, že loni to bylo poprvé a naposledy, co chtěl Apple oživit i řadu Pro. Neměl přitom zjevný důvod, protože jeho iPhony 13 Pro se prodávaly velice dobře.

Proč není žlutý iPhone 14 Pro? 

Portfolio iPhonů 14 žlutá jasně rozzářila, jenže mezi iPhony 14 Pro již máme zlatou, která má ke žluté samozřejmě hodně blízko. Navíc žlutá by u profesionálních iPhonů neměla své místo, protože by zbytečně bila do očí. Znamenalo by to, že Apple by musel přijít s nějakým tmavším odstínem, a tím by se mohl dostat ještě do sytějších a více nápadných barev. Žlutá by tedy nebyla ideální, nabízelo by se tak sáhnout opět po nějaké tmavě modré nebo právě zelené.

Apple tak ale neudělal a neudělal tak z poměrně jasného důvodu. Nepotřebuje se novou barvou iPhonů 14 Pro zabývat, protože se pořád jedná o prodejní hit. Jejich nedostatek koncem roku způsobil, že je o nejvybavenější iPhony stálý zájem a výrobní linky jedou na plné obrátky proto, aby uspokojily poptávku. Proč tedy oživovat portfolio další barvou, která by se vlastně minula účinkem a jen by zapříčinila více práce za stejně peněz?

Je to přesný opak právě iPhonu 14 a zejména iPhonu 14 Plus, které se neprodávají tak dobře, jak by Apple chtěl. Ano, samozřejmě si za to může sám tím, že jim přidal až příliš málo novinek a nastavil zbytečně vysokou cenu, ale to už je jeho boj. Rozšíření barevného portfolia je rozhodně fajn, protože zákazník si může vybrat z více barev podle toho, jaké má oblíbené. Z osobního pohledu ale musím říci, že ta modrá u iPhonů 14 je jedna z nejhezčích barev, které kdy Apple iPhonům dal. Ta žlutá je sice skutečně veselá, jenže pořád jen hodně křiklavá, což může mnohým, který telefon hned neskryjí do krytu, vlastně vadit. 

.