Zavřít reklamu

Apple sice již nějakou dobu nezveřejňuje přesné údaje o prodeji iPhonů, díky různým analytickým společnostem si o nich ale můžeme udělat alespoň přibližnou představu. Podle údajů firmy Canalys došlo k poklesu těchto prodejů o 23%, zatímco včerejší odhad společnosti IDC hovořil o třiceti procentech. V obou případech se ale rozhodně jedná o největší čtvrtletní pokles v historii společnosti.

Podle IDC došlo na trhu se smartphony k celkovému poklesu prodejů o 6 %, stejný údaj ukazují i data společnosti Canalys. Ta ale konkrétně u iPhonů na rozdíl od IDC uvádí pokles prodeje o 23 %. Ben Stanton z Canalys uvedl, že se Apple musí neustále potýkat s těžkostmi zejména na čínském trhu, to ale není jeho jediný problém.

Apple se totiž podle Stantona pokouší i na jiných trzích zvýšit poptávku za pomoci slev, což ale může mít negativní vliv na to, jakým způsobem je vnímána hodnota Apple zařízení, která by následkem tohoto jednání mohla snadno pozbýt nádechu exkluzivity a pověsti prémiového produktu.

Apple své finanční výsledky za poslední kvartál vyhlásil včera. V rámci vyhlašování Tim Cook prohlásil, že se domnívá, že to nejhorší – co se problémů s prodeji iPhonů týče – má firma Apple snad již za sebou. Jeho slova potvrzuje i Stanton, který připouští, že zejména konec druhého kvartálu naznačuje možné zlepšení.

Příjem z prodeje iPhonů poklesl za březnový kvartál o 17 %. Zatímco na tomto poli se musel Apple potýkat s jistými těžkostmi, v ostatních sférách si rozhodně nevede špatně. Cena akcií společnosti opět vzrostla a Apple znovu dosáhl bilionové tržní hodnoty.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: 9to5Mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více