Zavřít reklamu

The Wall Street Journal včera zveřejnil zprávu, která se zabývá nedávnými změnami, jimiž Apple aktuálně prochází. Nejvíce se zdůrazňuje fakt, že se společnost přestává spoléhat na prodej iPhonů a na místo toho se stále snaží o co největší rozvoj služeb, v nichž vidí budoucnost.

Apple podle informací WSJ přehodnotil své dosavadní priority a z firmy, která těžila primárně z prodeje hardwaru se pomalu transformuje na společnost, kde budou hrát klíčovou roli služby, umělá inteligence a jiné softwarové technologie. V loňském roce Apple stáhl více než 200 zaměstnanců z projektu Titan, který se specializuje na autonomní řízení a přesunul je do vývoje své nové streamovací služby, jež bude konkurovat platformám,jako například Netflix. Představit by ji firma z Cupertina měla už během příštího měsíce.

Spolu s novou streamovací službou představí společnost pravděpodobně také levnější variantu Apple TV, která by mohla mít podobný tvar jako Amazon Fire Stick a má sloužit pouze jako streamovací zařízení. Ostatní funkce jako například hraní her zůstane pouze v plnohodnotné a dražší variantě Apple TV. Apple se tak zaměřuje na budování svého portfolia v oblasti služeb a také na zlepšení umělé inteligence, což by mohlo podpořit prodeje iPhonů a dalšího hardwaru, jelikož jen v posledním čtvrtletí roku 2018 prodal Apple o 11,4 milionů iPhonů méně, než tomu bylo v roce 2017.

Restrukturalizaci ve firmě napovídá také fakt, že byl nedávno povýšen na pozici senior viceprezidenta pro strojové učení a umělou inteligenci John Giannandrea, jehož hlavním zaměřením je dohlížení na strategie zlepšující právě tyto oblasti. Giannandrea přišel do Applu z Googlu na jaře roku 2018. Jeho hlavní náplní bylo zlepšení Siri, která ve srovnání s ostatními hlasovými asistenty výrazně zaostávala.

johngiannandrea
.