Zavřít reklamu

Před dvěma dny jsme se stali svědky představení nových operačních systémů od Applu – konkrétně iOS a iPadOS 14, macOS 11 Big Sur, watchOS 7 a tvOS14. Kalifornský gigant tyto operační systémy představil na letošní první jablečné konferenci s názvem WWDC20 – oba dva dny jsme samozřejmě plně věnovali těmto novým operačním systémům a novinkám, které Apple představil. Na našem magazínu jsme vás informovali už prakticky o všem, co potřebujete vědět, a tak se začínáme vracet do starých kolejí. Po několikadenní odmlce vám tedy přinášíme IT souhrn z dnešního dne. Pohodlně se usaďte a vrhněme se přímo na věc.

Hledáním chyb v PlayStationu se můžete stát milionáři

Pokud sledujete dění okolo jablečné společnosti, tak jistě víte, že Apple nedávno vyhlásil speciální program, díky kterého se může i obyčejný člověk stát milionářem. Vše, co k tomu potřebuje, jsou znalosti operačních systémů od Applu (anebo štěstí). Kalifornský gigant vás totiž může odměnit až několika desetitisíci dolary za to, když mu nahlásíte nějakou seriózní bezpečnostní chybu. Apple už několik těchto odměn vyplatil a ukazuje se, že se jedná o skvělý způsob, ve kterém jsou spokojeny obě strany – společnost opraví svůj děravý operační systém a dotyčný vývojář (či obyčejný člověk), který chybu našel, dostane peněžitou odměnu. Stejný systém nově zavedla i společnost Sony, která nabádá všechny k tomu, aby nahlašovali chyby, které naleznou v PlayStationu. V současné době už Sony v rámci svého PlayStation Bug Bounty programu vyplatilo za 88 nalezených chyb přes 170 tisíc dolarů. Za jednu chybu si dotyčný nálezce může přijít až na 50 tisíc dolarů – záleží samozřejmě na tom, jak moc závažná chyba je.

PlayStation 5:

Project CARS 3 vychází již za pár měsíců

V případě, že patříte mezi vášnivé závodníky ve virtuálním světě, a zároveň vlastníte nějakou herní konzoli, tak rozhodně ve vaší herní knihovně nechybí titul Project CARS. Tuto závodní hru vyvíjí Slightly Mad Studios a nutno podotknout, že momentálně už jsou na světě dva díly této herní série. Pokud patříte mezi fanoušky Project CARS, tak pro vás mám dobrou zprávu – chystá se totiž pokračování, v pořadí už samozřejmě třetí. Již nyní se ví, že vydání třetího pokračování titulu Project CARS se dočkáme 28. srpna, což je prakticky za pár týdnů. Oproti Project CARS 2 by měla být „trojka“ více zaměřená na požitek z hraní – nedojde tedy v tomto případě ke zvýšení reálnosti celé hry. V rámci Project CARS 3 nebude chybět přes 200 různých vozidel, přes 140 tratí, možnost všemožných úprav, díky kterým si přetvoříte vlastní vozidlo k obrazu svému, a také hned několik nových herních režimů. Těšíte se?

Nová verze Windows 10 je tady

I přesto, že se nacházíme na magazínu, který je věnovaný především Applu, tak v rámci tohoto IT souhrnu naše čtenáře informujeme o všem, co se kalifornské společnosti NEtýká. To znamená, že vám můžeme informovat klidně o tom, že vyšla nová verze konkurenčního operačního systému Windows 10 – což se doopravdy stalo. Konkrétně se jedná o verzi 2021 Build 20152. Tato verze byla během dneška odeslána všem beta testerům zaregistrovaných ve Windows Insider Program. Tato nová beta verze operačního systému Windows 10 je zaměřená především na opravu různých chyb a bugů, co se týče novinek, tak těch je v tomto případě pomálu. Windows se postupnými aktualizacemi stává čím dál tím spolehlivějším systémem a když vezmeme v potaz, že tento operační systém běží na milionech různých zařízení, tak je opravdu obdivuhodné, že ve většině případech funguje bez sebemenších problémů.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více