Zavřít reklamu

Loňské modely iPhonů – konkrétně produktová linie XS – nabízí oproti svým předchůdcům výrazně rychlejší přenos dat prostřednictvím 4G sítě. iPhone XS a iPhone XS Max jsou v tomto ohledu téměř o 26 % rychlejší než veškeré ostatní iPhony vydané mezi lety 2015 a 2017. Podle výsledků testování společnosti OpenSignal předčila řada XS v rychlosti přenosu dat přes 4G síť i iPhone X.

Společnost OpenSignal testovala zmíněné telefony ve Spojených státech u několika různých operátorů mezi 26. říjnem loňského a 24. lednem letošního roku. iPhone XS Max zaznamenal nejlepší skóre, a to přenosovou rychlost až 21,7Mbps, zatímco iPhone XS dosáhl rychlosti až 20,5 Mbps. Jediným z loňských modelů, který si v testování vedl hůře než předloňský iPhone X (18,5 Mbps), byl iPhone XR se svými 17,6 Mbps. Tento model totiž na rozdíl od XS s 4×4 MIMO podporuje pouze 2×2 MIMO.

Zdroj: OpenSignal

Podle OpenSignal se šířka pásma od modelu iPhone 6s k iPhonu X nijak výrazně nezměnila, což mohlo u řady zainteresovaných uživatelů vést k odmítání upgradu. Na svět se pomalu chystají první telefony s podporou 5G sítí, přijetí této technologie se ale u Applu odhaduje nejdříve na rok 2020. Kromě jiných faktorů může toto rozhodnutí souviset s tím, že společnost Intel, jejíž čipy Apple odebírá, chystá první 5G komponenty až na příští rok.

Apple v minulosti nejednou čelil kritice kvůli zpoždění, s jakým přijímá nové technologie. Společnost sama tento jev často vysvětluje tím, že si raději počká, až se novinka plně uchytí a adaptuje.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: OpenSignal

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více