Zavřít reklamu

Nejsem žádný velký hudební odborník. Poslouchám muziku rád, ale nikdy jsem k tomu nepotřeboval nějaká špičková sluchátka a většinu času si vystačil s klasickými bílými peckami od iPhonu. Proto když Apple minulý rok představil bezdrátové AirPody, nechávalo mě to zcela chladným. Jenže jen na pár měsíců.

Pamatuji si, jak jsem sledoval zářijovou keynote a když na ni Phil Schiller ukázal pecky podobné těm, jaké jsem do té doby dlouhé roky používal, jen bez drátů, nic to se mnou nedělalo. Zajímavý produkt, ale s cenou pět tisíc korun pro mě něco zcela zbytečného, říkal jsem si.

Vzhledem k tomu, že měl Apple problémy s výrobou a jeho bezdrátová sluchátka nešla několik měsíců vůbec do prodeje, zcela jsem tento produkt vypustil. Na přelomu roku ovšem začali malé krabičky dostávat první přátelé a já se začal den co den na Twitteru a všude možně dočítat, jak jde skoro až o revoluční produkt.

Ani ne tak, že by přinesl něco, co tu dosud nebylo (i když pecky skutečně bez drátu stále tolik rozšířené nejsou), ale především z toho důvodu, jak automaticky a především smysluplně zapadl do celého jablečného ekosystému a do workflow mnoha uživatelů. Až mi to nakonec začalo vrtat v hlavě.

Ódy na AirPody

Na Twitteru jsem našel tři, respektive čtyři uložené tweety, které – pokud AirPody ještě nemáte – vám toho brouka do hlavy prostě nasadí.

Uznávaný technologický odborník Benedict Evans napsal: „AirPody jsou nejvíc ‚applí‘ produkt za poslední roky. Bezproblémové kouzlo, které prostě funguje.

O pár dní později se k němu připojil analytik Horace Dediu: „Apple Watch v kombinaci s AirPody je největší změna v mobilním uživatelském rozhraní od roku 2007.“

A trefnou recenzi v jediném tweetu napsal Naval Ravikant, šéf AngelListu: „Recenze Apple AirPods: Nejlepší Apple produkt od iPadu.“ Aby ji pak o dva měsíce později aktualizoval: „Nejlepší Apple produkt od iPhonu.“

Po čtení mnoha dalších reakcí, které popisovaly skvělé zážitky s AirPods, jsem do nich nakonec samozřejmě šel taky. Nekonečné debaty o tom, že sluchátka za 5 tisíc, které hrají prakticky stejně jako původní bílé pecky, jsou holý nesmysl, mě zcela míjely. Jednak jsem si uvědomoval, že síla AirPodů je jinde – a i proto jsem si je kupoval –, a jednak proto, že mám hudební „hluch“. Zkrátka mi taková sluchátka stačí.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Pořád a okamžitě

Za těch pár měsíců jsem už měl AirPody hodně nastudované. Ani ne tak z toho pohledu, jak fungují, ale spíš jak je lidé používají. Popisovat první zážitky tu nemá smysl. Opakovali bychom se a já se chci podělit především o zážitek z používání jako takového. Utrousím jen to, že je fascinující, jak vás může fascinovat něco takového, jako je magnetická krabička pro sluchátka.

Ale zpět k věci. To hlavní, co mi AirPody přinesly, bylo především to, že jsem zase začal mnohem víc poslouchat. Zrovna loni jsem se několikrát přistihl, že jsem delší dobu na iPhonu ani nepustil Spotify. To samozřejmě nebylo dáno jen tím, že jsem ještě neměl AirPody, ale zpětně jsem přišel na to, že ten přístup k poslechu je právě s bezdrátovými AirPody alespoň u mě úplně jiný.

Pochopitelně jsem předtím žádná bezdrátová sluchátka neměl. Respektive na běhání mám Jaybirdy, ale ty jsem jinak běžně nevytahoval. AirPody tak představovaly první větší zkušenost s bezdrátovými sluchátky při běžném denním provozu a mnohým se to možná nezdá, ale ten drát, který není, je vážně znát.

S AirPody jsem prakticky okamžitě začal poslouchat pořád, všude, kde to šlo. Když jsem dříve přecházel z budovy do budovy třeba jen pět, deset, patnáct minut, kolikrát jsem sluchátka ani nevytahoval. Částečně a podvědomě určitě i proto, že jsem je musel nejprve složitě rozmotávat, pak ještě kolikrát zastrkávat někde pod triko a až pak se mohlo poslouchat.

S AirPody zkrátka a dobře tohle všechno padá. Obuju si boty nebo za sebou zavřu dveře, otevřu krabičku, nasadím sluchátka a hraju. Okamžitě. Bez čekání. Bez chyb ve spojení. I to byla velká a pozitivní změna proti Jaybirdům, jež jsem znal.

I na té desetiminutové cestě tak můžu poslouchat prakticky celou dobu, což jsem začal využívat nejen na hudbu, ale také na audioknihy, respektive v mém případě hlavně na Respekt. Ideální časový prostor pro jeden článek a audiozáznamy mi rázem začaly dávat větší smysl.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Vážně to stojí za to

Pro některé může tohle všechno znít jako nesmysl. Vždyť můj jediný problém vlastně je jen to, že když jsem měl sluchátka s drátem, trvalo mi maximálně o pár desítek vteřin déle je nasadit a připravit – to přeci nemůže stát za těch pět tisíc. Jenže je prostě fakt, že s AirPody poslouchám úplně jinak a hlavně mnohem víc, což je pro mě nejdůležitější a pozitivní.

Nehledě na to, že je skutečně obrovská úleva, když se vám najednou nikde nemotá kabel a vy můžete s iPhonem manipulovat úplně normálně, zatímco vám v uších hraje hudba. To je zkrátka něco, co si musíte vyzkoušet, pokud to ještě neznáte, ale rozhodně už nebudete chtít jít zpátky. Volat jde s klasickými peckami také, ale AirPody jsou jako handsfree jednoduše dál. Zážitkem, pochopitelně.

Jedna věc, na kterou narážím vcelku často, je ovšem u bezdrátových jablečných pecek horší než u těch s drátem. AirPody si nenasadíte jednou rukou. Je to relativní maličkost, ale když už tu jsou ty plusy, je fér zmínit i tohle. Někdy prostě tu druhou ruku nemáte úplně po ruce.

Jak už jsem zmínil, návrat k drátu už pro mě po půl roce s AirPody prakticky není možný. Nedává smysl. Ostatně začal jsem na domácí použití pokukovat po nějakém kvalitnějším aparátu, protože jsem si řekl, že možná přeci jen i přes svůj hudební hluch ocením ten rozdíl, a na drátová sluchátka v obchodech už ani vůbec nekoukám. I když je možná budu používat hlavně jen vsedě u počítače, už mi to zkrátka nedává smysl.

Trochu problém je ale v tom, že mě Apple zhýčkal bezdrátovým čipem W1, bez něhož by byla ta zkušenost s AirPody dramaticky nižší. Vlastně bych si je s velkou pravděpodobností ani vůbec nekoupil. Zatím tedy zůstávám i doma u AirPodů, protože přepínat mezi iPhonem a Macem můžu lusknutím prstu. Což je to pohodlí, jenž dělá z AirPods produkt, který definuje Apple.

Za mě to rozhodně nejlepší jablečný produkt za poslední roky je, protože žádný jiný tolik a pozitivně nezměnil mé návyky.

Diskuze k článku

  Souhlasím, ale abych trochu rozbil tu auru: „AirPods nemají chybu“, tak přidám pár postřehů…

  – Při přepínání iPhone, MacOS mi už poslali Macka do Kernel Panicu,
  – Docela by se hodilo, aby ta LEDka v dobíjecí krabičce měla nějaký stav při nízkém stavu baterie, kdy už nedobíjí sluchátka. Momentálně je tuším oranžová, ale možná by se hodilo, aby blikala, hrabat furt po telefonu je nešikovné a na MacOS jsem nenašel způsob jak zjistit, jak je nabitá. Nebo přidat „battery widget“ do MacOS,
  – Krabička vypadá, jako krabička na tampony (prakticky každá ženská, co ji viděla, tak jako první věc řekla tohle),
  – Je to trochu nezvyk pro okolí. Mám sluchátka, jdu třeba na záchod, ale nemám tendenci je vyndávat a lidi mají problém to pobrat,
  – Už jsem si párkrát řikal, že asi dostanu přes hubu, když zastavuji a spouštím hudbu poklepem, ono z dálky to vypadá trochu jinak. Každopádně až přidají tu funkcionalitu, o které jsem četl, že každé sluchátko bude moct mít na poklep jinou funkci, bude to pecka.
  – Krabička je tak malá, že mám trochu strach abych ji neztratil. Sluchátka v uších drží, alespoň mne, ale krabička je tak strašně malá, že má občas tendence někam zapadnout.

  Lze je použít i s Blackberry DTEK60 nebo jen s Apple produkty?

  Použiješ je coby klasická BT sluchátka přičemž:
  -nevyužiješ vyšší stability připojení díky W1
  -nedosáhneš kabelové kvality díky AAC
  -nespustíš hlasového asistenta
  -(předpoklad) nebude fungovat poklep k ovládání, nemáš kde nastavit co má dělat (u iOS11 zvlášť pro prav/levé)

  W1 je pro nonApple nesmysl, protože i nejlevnější sluchátka BT z Tesca mají dosah od telefonu s BT4.0 více než přijatelných 6m u lepších hiend mobilů klidně přes panelákovou zeď.

  Od doby co mám telefony s BT4.0 využívající moderních kodeků jsem neměl nikdy žádný problém se stabilitou. Ono to trochu víc záleží na kvalitě elektroniky telefonu a iPhone je prostě v tomhle takovej horší mid-end, kterej hraje jen o malilinko lépe než poslední revize SBC.

  AAC má nižší bitrate než poslední revize SBC, na kvalitě je to znát. iOS uměle brzdí kodeky a šetří si lepší poslech na premiovou řady iPhone plánovanou za několik let.

  AAC je u Earpods jest fuk, Earpody hrají o 3 levely níž než kvalitní drátový pecky za $200.

  Zbylý dva body neřeším, já jsem je testoval na lepších telefonech, pro socku to s iP7 stačí, jinak je to nepoužitelný produkt. :)

  Dětem do školy bych to klidně koupil, sobě ne.

  To spíš vypadá, že máte zážitek z bezdrátových sluchátek, než z AirPodů. Já moc nerozumím tomu, jak může dát někdo 5tis. za obyčejná sluchátka, která hrají naprosto průměrně (řekl bych až lehce podprůměrně, ale nechci Applu křivdit… i když za tu cenu tedy rozhodně podprůměrně) a která ani nedrží v uchu (což chápu, že může být můj osobní problém, i když neznám nikoho, komu by nepadaly při sportu z uší). Já osobně používám bezdrátová sluchátka od roku 2012 a nemůžu si je vynachválit, zrovna před měsícem jsem si koupil nová za podobnou cenu, ale tedy hrají naprosto neskuteně a ani se nehnou i při fyzických aktivách a i když se zpotím a dostane se mezi ně voda-pot, ani se nehnou. Takže možná si říkáte, jak jsou AirPods skvělé, ale kdyby jste zkusil nějakou jinou značku, která za tuto cenu už nabízí opravdový hudební zážitek, možná byste byl v údivu. Ale chápu, že každý nemá hudební sluch a pak je to asi jedno, ale pak stále nechápu – proč vyhazovat 5 tisíc… :-)

  Jen zareaguji na vypadávání. Mne osobně drží, nevypadávají, ani při běhání. Osobně mi vypadly pouze jednou a to jsem sundával svetr, což je pochopitelné.

  Cenu, značku, atp. si každý musí zdůvodnit sám.

  no a ake si kupil napises prosim?

  Tak se na ten obrázek podívej znovu. Ty tam nevidíš 30cm kabel? Vždyť je to úplně jiná koncepce. Včetně konstrukce sluchátek samotných.

  Tak si na tom odkazu přečti popis :) „Bezdrátové, výdrž 6 hodin“ Ten kabel se dává za krk. A na AirPods se už taky prodávají šňůrky, které se dávají za krk, aby se sluchátka neztratily.

  Jo jasně. Ale to máš jako s mobilem. Ano, první Motorola byla mobilní telefon. Přesto by to dnes asi málo kdo akceptoval a až zdráhal jej nazvat mobilním telefonem, ta mobilita byla dost sporná:) Tak po příchodu Samsungu IconX nebo Apple AirPods se pojem „bezdrátová“ také redefinoval. Jsou skutečně bez drátu.

  Jo určitě, souhlasím. Ale to bychom mohli polemizovat ještě dlouho. Já jsem jenom odpovídal na původní komentář sqx, že jsou opravdu bezdrátové ;)

  Samozřejmě, že jsou bezdrátové. Dokonce se tak jmenují. Ten kabel pouze spokojuje obě sluchátka dohromady. Bez čeho se já osobně neobejdu a co preferuji.

  A vy ste zkusil AirPods?

  Tak pokud se vám zdá, že sluchátka od Applu hrajou perfektně, je mi jasné, s kým se bavím a tedy vím, že už nemá cenu cokoliv dalšího psát či vysvětlovat. :-D

  Bylo to myšleno trochu nadneseně :) Mám taky samozřejmě rád kvalitní zvuk. I pár věcí od Bose se u nás doma najde, protože tu firmu zbožňuju. Já jsem byl překvapen z toho zvuku ve chvíli, kdy jsem obměnil před půl rokem iPhone a poprvé v životě vyzkoušel dodávaná sluchátka. Na to, že jsou součástí telefonu, to musíte uznat, nehrajou zase tak špatně. To že začínají už trochu nestíhat, když se spustí více nástrojů, je věc jiná. AirPods jsem měl možnost vyzkoušet, řekl bych, že stíhají lépe, ale 5k bych za ně také nedal.

  Tak to prostě není pravda. Absolutně nechci tvrdit, že ten zvuk je nějaký audiofilní zážitek – ovšem to stejně být nemůže kvůli nízkému datovému toku – ale i mé uši slyší poměrně zásadní rozdíl mezi airpody a earpody.

  Není se čemu divit. Mám (drátová) sluchátka za 3,5k a naprosto nepochybuji, že jsou zvukově jinde. Ať díky vlastnosti konstrukce (špunty), tak cílenou kvalitou. Ale přesto mají AirPods smysl a ten je zcela výstižně popsán v článku:)
  A telefonovat se jimi nedá vůbec (ať již že nemají mic nebo než bych to rozmotal, tak dotyčný položí), další významný benefit AirPod, jednoduché vložení do ucha (pecka), „nativní“ užívání jednoho sluchátka (mono na telefonát samozřejmě stačí), jednoduchý přístup k headsetu (v malé krabičce v kapse). Defakto není na trhu lepšího headsetu, i když si za něj řeknou i dva litry.

  Ja som tiez neodolal, a vypadavali. musel som ich vytunit penovymi mininavlekmi :) Teraz drzia ale pocit ze vypadnu mam stale. Nadseny som , ale trochu schyza vomne zostala ci som 190E utratil dobre :D Snad beats prinese rovnaku „eleganciu“ len s peckami do usi.

  Taky jsem o nich uvažoval, nicméně klasické Apple špunty mi v uších moc nedrží, tak jsem ten nákup přehodnotil. Místo toho jsem šel do BeatsX a jsem naprosto spokojený. Nabíjí se taky přes lightning, takže nepotřebuju další kabel, vydrží osm hodin, což mi stačí, a díky W1 mají stejně spolehlivou konektivitu a jednoduchost přepínání mezi zařízeními jako AirPods. Plus mi naprosto vyhovuje, jak mají vyřešený kabel kolem krku, který drží tvar, takže je nosím celý den a ani o nich nevím. A není možné je ztratit.

  No mam je taky a mam bohuzel jinou zkusenost, s AW si casto nerozumi a behem cviceni se odpoji. Jindy se zase nechteji odpojit od iPhonu. Proto doufam, ze Airpods jsou vazne lepsi, protoze varianta (W1) Beats je mizerna.

  Díky za článek; koukám, že proces od představení až po koupi Airpods je u mne naprosto stejný, také je budu brzy kupovat. Pouze si občas kladu otázku, proč je stále dodací doba 6 týdnů, když už jsou na trhu tak dlouho. Marketingový tah? Vážně tomu nerozumím …

  proc ted kupovat kdyz na jare musi byt airpods 2. dodaci doba dlouha protoze je obrovsky zajem se kterym ani apple nepocital. ta 2 rada pry prinese hodne novych snimacu na zdravi atd…

  Předpokládám, že vyjdou společne s Watch 3. gen., dle úniků o Watch by to dávalo smysl. Záměrem je koupit tyhle dva produkty dohromady.

  Předpokládám, že vyjdou společne s Watch 3. gen., dle úniků o Watch by to dávalo smysl. Záměrem je koupit tyhle dva produkty dohromady. O tom, že s takovým návalem nepočítali, vím, jenže už je to bezmála rok, to nemohli navýšit výrobní kapacity, aby to stáhli alespoň na 4 týdny?

  Pod tento článek bych se klidně mohl podepsat :) Jsou perfektní. Jen jsem je poprvé spároval s iPhonem a nějak neproběhla ta magie spárování se všemi zařízeními na stejném iCloud účtu. Až po ručním spárování s Macbookem se podařilo. A mám výhradu k tomu poklepávání – musí se poklepat na můj vkus dost silně a ne vždy se to povede. Jinak jsou Airpody úžasné a hudbu (ze Spotify) teď poslouchám mnohem více.

  Co je to hudební hluch? Jinak ke sluchátkům obecně. Poté, co jsem si pořídil Meze 99 Classic, tak jsem zjistil, že plno skladeb, které jsem předtím s obyčejnejma Apple peckama přeskočil, mě nyní neskutečně baví. Na druhou stranu, třeba poslední album od Kabátů se na Meze99 nedají poslouchat. Přeci jen dynamický rozsah skladeb 3-4dB, to už se na člověka valí jen hluk a ne muzika.

  – Sparovat a hlavne s mac byl problem.
  – prepinani mezi 2x iphone, tablet a mac je obcas nefunkcni
  – dotekove ovladani me neskutecne stve.
  – musim mit posledni ios. Od doby co mi apple zrusil tablet nic neupgraduji. Nechci aby to udelal znovu.

  + hraje to napohodu
  + drzi v uchu
  + krabicka je bozi, akorat bych ocenil jinou barvu
  + nezavazi kabel

  Prekvapilo me, jak blbe to parovani jde. Pred koupi jsem sjel vsechny recenze, youtube ukazky. Pak to dones domu a hadejte, sparovalo se prd. Po par minutach se to chytlo. Kupoval jsem to hlavne abych nemel kabel. Ten nemam takze celkove spokojenost.

  Pro lidi, kteri jsou audiofily alespon z 5% jsou veskere sluchatka od applu nepouzitelna, vcetne airpods.. tady bohuzel apple s kvalitou zvuku neudelal vubec nic, a je to skoda. Nicmene verim ze pro masy lidi, kterym staci kdyz jim ze sluchatek jde „nejaky“ zvuk, je to dostacujici..

  Co to plácáš, testy jasně ukazují posunu zvuku AirPods oproti EarPods.

  Jo posun tam je, ale porad je to hudebne tragicke… a testy necti, „papir snese vsechno“ . Zajdi si do obchodu, ktery je trochu hudebne zamereny a poslechni si jednu stejnou skladbu z ruznych sluchatek..potom mozna i ty pochopis ze apple sluchatka jsou hudebnim prednesem podprumer.

  Pokud si chcete hrát na audiofila tak předpokládám že jinde než doma neposloucháte.
  A jen tak mezi námi – těch co OPRAVDU slyší vše co mají slyšet je proklatě málo – drtivá většina to má jen jako pózu ….

  Tak především u konstrukce pecka a modelu, který je koncipován na milionové prodeje řešit nějakou „audiofilnost“ je tak úlet:)

  Ano souhlas, jen narazim na vseobecne nadseni lidi nad cimkoliv co je „apple“ a pritom sluchatka maji prednes spatny. Kdo neba hudebni hluch tak to musi slyset, me poslech hudby z takovych sluchatek vylozene vadi. Je to skoda protoze jinak jsou mega vychytane.

  Pisu kdo je audiofil alespon z 5% … tim myslim, kdo si nasadi poradne sluchatka a slysi rozdil, nemuze chvalit airpods, ktere hrajou jednoduse hrozne (jako drtiva vetsina pecek do usi..je to i jejich konstrukci, to nepochybne) jen oroste narazim na prehnanou nadsenost ze sluchatek ktere jsou primarne urceny pro poslech a kvalita poslechu je hrozna.

  Mám Airpods a audiofilské Audio-Technica s externím převodníkem AudioQuest Dragonfly RED.
  Řeknu to následovně. Airpods jsou ohromující produkt. Se vším, co napsal autor, souhlasím.
  Ovšem na kvalitnější poslech nejsou, a nebudou. Proto je mám spíše na „casual“ poslech. Jejich přenosnost se nedá srovnat s ničím, konstantní 100% díky pouzdra v kapse na klíče nebudí zájem o nabíjení a na sport jsou jak zrozená, (musí vám sedět v uchu) běhání s drátem už nikdy víc.
  Doporučuji je? Všemi deseti. Pokud však žádné jiné sluchátka nemáte, myslíte to vážně s FLAC a chcete primárně co nejkvalitnější poslech, tak bych se spíše díval jinde. Za hranici 5 000 Kč se už pár kandidátů najde.
  Pokud však chcete nejpohodlnější sluchátka ve vesmíru na každodenní nošení, Airpods jsou to pravé ořechové.

  Mám doma Beats solo3 wireless, na těch si užívám muziku. Jsem audiofil, co miluje basy, takže asi tak – referenční sluchátka mě štípou do uší, takže takový to „audiofil řekne, že hrajou airpods špatně“, je zcestný – je to relativní. Airpods mám v bundě,… :D Je to nádhera, někde si tak vyšlapuju, a najednou si je prostě jen tak strčím do uší, a je mi fajn,… -> jako raději samozřejmě beatse, ale Airpods rozhodně neurazí,… :) Jinak po třech měsících mi přestalo hrát sluchátko – jel jsem do Drážďan do Apple storu, během pěti minut mi dali nové, a zase jedu dál… :)

  Audiofil s Beats solo3 wireless na těch se musí užívat muzika skvěle, zvlášť pokud ti ještě nebylo 12 let, ty budeš stejnej milovník jako audiofil, holky po tobě půjdou. :P

  Ono se to vlastně špatně vysvěstluje, proč jsou to tak dobrá sluchátka, když vlastně hudebníma parametrama nejsou rozhodně na špici. Ale taky mě baví, taky najednou poslouchám více muziku po cestách mhd, také častěji sáhnu po sluchátku když mám dlouhý hovor atd. Prostě mě po dvou měsících používání stále baví…

  Protoze jsou jednoduse skvele – konektivita, jednoduchost pouziti apod.. snad je apple v budoucnu poladi i hudebne (pokud se to tedy v konstrukci pecek vubec da)

  Přesně tak Airpody jsou skvělý pro svoji cílovku. Jako cestovní wireless krabička od snubních prstýnků jsou výborný do letadla.

  Tak v letadle se presne pouzivt nesmeji behem vzletu a pristani a kdykoli to naridi posadka. Zatimco dratova muzu vesele pouzivat i behem vzletu a pristani.(za normalnich okolnosti u normalni letecke spolecnosti)

  Pokud vydám za sluchátka s drátem několikanásobně více peněz než za AirPody a zvukově to ocením, pak pro mě AirPody asi nemají smysl – poslech s nimi by mě nebavil. A to i přesto, že kvituju tu výhodu a pohodlí bezdrátu. Ale o tom je zbytečné vést diskuzi – to si musí každý sám vyzkoušet, jinak jsou to jen domněnky. Jen by mě ještě zajímalo, jak je to s tou cenou ve skutečnosti – kolik AirPodů mi doslouží, než mi začnou dosluhovat ta moje drátová sluchátka. Ale holt na konec životnosti AirPodů se zatím asi nikdo nedostal, tak těžko posuzovat. No já si myslím, že to vyjde zhruba na stejno – moje za dvacku jak několikery AirPody za dvacku. :-)

  Apple je společnost, která stojí za svými závazky, ne nějaká garáž na kickstaretu, která něco nakreslí, nechá vyrobit a pak je překvapena, že tím péče o produkt nekončí:)
  Je vydaný servisní ceník, výměna aku, dokoupení sluchátka, dokoupení pouzdra. Nejvíc zranitelná věc na sluchátkách, kabel, zde není:)

  Sluchátka za 20k a AirPods jsou dost odlišný produkt s odlišným užíváním. Tvá sluchátka asi nebereš na sportování, netelefonuješ s nimi a asi je ani nepřipojuješ na 3minuty kvůli YT klipu).

  Proč myslíš, že nejvíce zranitelná věc na sluchátkách je zrovna kabel? Já stejně tak můžu říct – nejvíce zranitelná věc na sluchátkách je akumulátor, protože ten odejde každému. A ten ty moje sluchátka nemají. :-)

  Jinak jak jsem tu nijak nechtěl hodnotit společnost Apple a porovnávat ji s kickstarterem. I když řada jejich produktů měla život dost podobný, takže tady bych se o tom raději nebavil. ;-)

  Protože pokud už někdo řeší nefunkční sluchátka, je to kvůli kabelu, ať kontakt v konektoru nebo sluchátku, či přerušení (typicky zlomení) kdekoli v kabelu:) A že by se výrobci zrovna přetrhly udělat kabel výměnný, to fakt ne:)

  Přesně tak – ještě nikdy jsem neměl problémy s kabelem u sluchátek a zrovna výrobci těch dražších kousků si na kabelech extra zakládají. A někteří je pro jistotu dělají vyměnitelné.

  Protože uni si kupuje jen nejhorší levný sluchátka a trhá se mu kabel. Pro uniho sluchátka = to samý jako pro mě = vyhoď to do koše.

  Mozna doma nepotrebuje dobry sluchatka, ale HomePod ;-). Pak bude prepinani mezi sluchatkama a reprakem pohoda a muziku si uzijes na plny pecky :-).

celý text

Čtěte více